Salı günü bu illere dikkat!

Yurt genelinde hava sıcaklıkları aniden düştü. Anadolu'da birçok kent beyaza büründü. Önümüzdeki 3 gün içerisinde İstanbul ve Karadeniz'in kıyılarında aralıklı olarak yağış bekleniyor...

Salı günü bu illere dikkat!

Türkiye genelinde sıcaklıkların düşmesiyle birlikte aşırı soğuklara teslim oldu. Kocaeli-Kartepe, Hakkari, Sivas, Yozgat, Bolu- Abant, Van önceki gün kara teslim oldu.

Meteroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre Doğu Anadolu’nun doğusunda kar yağışı devam ederken önümüzdeki 3 gün içerisinde İstanbul ve Karadeniz’in kıyılarında aralıklı olarak yağış bekleniyor. Bugün özellikle akşam saatlerinde İstanbul'da şiddetli yağış görülecek. 

METEOROLOJİDEN YENİ UYARI : KAR VE YAĞMUR

Meteoroloji'den bugün gelen uyarıda kar ve şiddetli yağmur alarmı var. Bodrum-Kaş arası denizde fırtına ve Antalya sahil şeridinde çok kuvvetli yağış görülecek sel uyarısı verildi.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya ile Muğla'da beklenen şiddetli yağış bu gece yarısından sonra sağanak ve gökgürültülü olarak etkili olacak.

KAR YAĞACAK İLLER;

Meteoroloji açıklamasına göre kar yağışı uyarısı verilen iller ise şunlar;

*Burdur,
*Isparta 
*Antalya'nın Elmalı, Korkuteli, İbradı, Akseki, Gündoğmuş ilçelerinde kar yağacak.

Rüzgar ise denizlerde gece yarısından sonra Bodrum-Kaş arasında fırtına şeklinde 6, açıklarda 8 kuvvetinde esecek. Dalga yüksekliği 1 ila 3,5 metre civarında olacak. Antalya sahil şeridinde ise kuvvetli yağış bekleniyor.

SALI GÜNÜ BU İLLER DİKKAT!

Meterolojiye göre salı günü Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Gaziantep’te yağış bekleniyor. Doğu Anadolu’nun doğusunda kar yağışı kendini göstermeye devam edecek. Karabük, Tokat, Gümüşhane illerimizin merkezlerinde ise karla karışık yağmur görülebilir. Hava sıcaklıkları mevsim normalleri altında seyredecek.

DOĞU BEYAZA BÜRÜNDÜ 

Doğu Anadolu Bölgesi’nde en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 5 dereceyle Kars ve Ardahan’da ölçüldü. Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, gece saatlerinde özellikle yüksek kesimlerde kar yağışı etkili olurken hava sıcaklığı Van’da 5, muş’ta 3, Erzincan’da 2, Iğdır, Bitlis ve Hakkari’de sıfır, sıfırın altında olmak üzere Erzurum ve Ağrı’da 4 derece ölçüldü. 

Ilgaz Dağı’nda kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Yıdıztepe’de sezon hazırlıklarını tamamlayan işletmecileri yağışın beklenenden erken başlaması sevindirdi. Hakkari’de gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle 7 köy 14 mezranın yolu kapandı. 

Sivas’ta dün gün boyu aralıklarla etkili olan yağmur yerini kara bıraktı. Samsun’un Terme İlçesi’nde etkili olan sağanak yağış, Terme Çayı’nın taşmasına ve zemin katların sular altında kalmasına yol açtı. 

ABANT'TA EŞSİZ KAR MANZARASI 

Mevsimin ilk karının yağdığı Abant’a gelen tatilciler beş santimetre kalınlığa ulaşan beyaz örtü ile karşılaştı. Otellerde konaklayan tatilciler Sabah kar yağdığını görünce dışarı çıkarak göl çevresinde yürüdü. Eşsiz manzarasıyla görenleri etkileyen Abant’a gelen tatilciler hayran kaldı. 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:40

YORUM EKLE