Otomobil fiyatına altın terlik

Bursa'da, tarihi Kapalıçarşı'da bir kuyumcu vitrininde sergilenen 22 ayar ve 400 gram ağırlığındaki altın terlik sıfır otomobil fiyatına satışa sunuldu.

Otomobil fiyatına altın terlik

 Uzun süredir dalgalı fiyatıyla yatırımcısını üzen altın hala en gözde yatırım araçlarından birisi olmayı sürdürürken, yaz aylarını ve düğün sezonunu bekleyen kuyumcular ise birbirinden farklı tasarımlarla ilgi çekmeye çalışıyor. Bursa Kapalıçarşı'da faaliyet gösteren Güzeldağ Kuyumculuk da vitrinini 22 ayaraltından telkari işlemeli ve 'Trabzon işi' olarak tanımlanan örgülü el yapımı terlikle süsledi. Toplam 400 gram ağırlığıyla satışa çıkan 36 numara altın terliğin büyük ilgi gördüğünü söyleyen Güzeldağ Kuyumculuk satış temsilcisi Emre Korkmaz, şimdilik bir çift üretilen terliğin fiyatının 40 bin lira olduğunu söyledi. İstanbul'da üretilen terliğin daha çok altına düşkünlükleriyle bilinen Romanlar ile Güneydoğu kökenli vatandaşların dikkatini çektiğini kaydeden Emre Korkmaz, terlikle ilgili değişik tepkiler aldıklarını söyledi. 


FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

"İSTENİLEN NUMARADA ÜRETEBİLİRİZ"

Osmanlı dönemi dizilerine olan ilgiden sonra dönem takılarına da ilginin arttığını kaydeden Emre Korkmaz, sipariş üzerine istenilen numarada üretilebilecekleri terliğin kına gecelerinde, gelin hamamında veya kız isteme törenlerinde giyilebileceğini söyledi. Terliği kiralamayı hiç düşünmediklerini sözlerine ekleyen Korkmaz, benzer terlikten geçtiğimiz yıllarda iki adet sattıklarını da kaydetti. Terliğin yanı sıra altından kemer, atkı ve cüzdan tasarım çalışmalarının ise sürdüğünü aktardı.

Öte yandan vatandaşların bir bölümü terliği ‘sergilenecek süs' olarak tanımlarken, bazıları ise giyilebilecek bir takı olduğunu, çok paraları olsa alabileceklerini söylüyor. Vatandaşların büyük bölümü ise "Otomobil fiyatına terlik alınır mı?" diyerek tepki gösteriyor.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2014, 01:04

YORUM EKLE