ODTÜ'de gerginlik

Cezaevlerindeki açlık grevlerine destek vermek için ODTÜ'de eylem yapan gruba polis müdahale etti.

ODTÜ'de gerginlik

ANKARA

Cezaevlerindeki açlık grevlerine destek için ODTÜ yerleşkesinde toplanıp sloganlar atarak AK Parti Genel Merkezi'ne yürümek isteyen grubu polis, kampüsün ana çıkışında durdurdu.

Uyarıya rağmen dağılmayarak yürüyüşte ısrar eden gruptakilerle güvenlik güçleri arasında arbede oldu.
Polis, taş, şişe ve sopa atan gruba, biber gazı, gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti. Müdahale sırasında çok sayıda öğrenci atılan gazdan etkilendi.

Güvenlik kulübelerini ateşe verdiler

Müdahalenin ardından kampüse çekilen gruptakiler, yerleşkedeki özel güvenlik görevlilerine ait kulübeleri ateşe verdi, güvenlik kameralarının bulunuğu direkleri devirdi.

Kampüs içinde barikat oluşturup polise taş atmayı sürdüren gruptakilere polis gaz bombası ile müdahale etti.
Gruptakiler müdahalenin ardından dağıldı.Kızılay'da oturma eylemi

Başkentte, cezaevlerindeki açlık grevlerine destek vermek için, bazı tutuklu ve hükümlülerin anneleri ile onlara destek veren bir grup oturma eylemi yaptı.

Milli Müdafaa Caddesi'nin GMK Bulvarı girişinde toplanan annelere, Halkevleri, Emek Partisi, SDP ve bazı gruplar, bazı STK'lar ve BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan ile İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel de destek verdi.

Adalet Bakanlığı'nda yetkililerle görüşmek istediklerini söyleyen gruptakiler, polisin önlem alması nedeniyle yürüyüş yapamadı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2012, 22:42

YORUM EKLE