O tşörtler olay yarattı..!

Diyanet İşleri Başkanlığı, camiye giden gençleri, giydikleri tişörtlerin üzerindeki yazıları “bilinçaltına mesaj veriyor” gerekçesiyle uyardı.

O tşörtler olay yarattı..!

Diyanet İşleri Başkanlığı, camilere namaz kılmaya gelen gençlerin giydikleri İngilizce yazılı tişörtleri eleştiri yağmuruna tuttu. Diyanet, tişörtler üzerine basılan yazıların  ‘kültür yozlaşmasına yol açtığı’ndan şikayet etti.

Diyanet Aile Dergisi’nde Selçuk Üniversitesi İngilizce Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Yağmur Küçükbezirci,  ‘Kültür Yozlaşması: TişörtYazıları’ adlı bir makale yayınladı. Habertürk’ten Volkan Yanardağ’ın haberine göre makalede, camiye gelen gençlerin giydikleri tişörtlerden bazı örnekler verilerek, gençlerin bu tişörtleri anlamlarını bilmeden giydiği ifade edildi.

"TANRI MEŞGUL (GOD'S BUSY) TİŞÖRTÜYLE NAMAZ KILDILAR"

Habertürk'te yer alan habere göre, dergide paylaşılan tişört fotoğraflarından birinde namaz kılan gencin üstünde İngilizce olarak “Born to… Rock drnk and fuck” (Dünyaya içmeye, dans etmeye ve sevişmeye geldim) yazarken, bir diğerinde ise şeytanı sembolize eden bir görselle birlikte “God’s busy… Can I help you?” (Tanrı meşgul, ben yardımcı olabilir miyim?) yazısı bulunuyor.
"BU YAZILAR GENÇLERİN BİLİNÇALTINA MESAJ VERİYOR"

Bu yazıların gençlerin bilinçaltına mesaj verdiği iddiasında bulunan Küçükbezirci, bir yandan da gençlerin bu yazıların ne anlama geldiğini bilmeden giydiğini savundu.

Tişört yazılarının ‘asıl amacı’yla ilgili hayli ilginç iddiaları da olan Küçükbezirci, “Milli, dini ve manevi değerlerimizle alay eden, çökertmeye çalışan çok daha vahim yazılar, baskılar ve resimler ile karşılaştım” dedi.

AKADEMİSYEN BAŞKA BİR TİŞÖRT YAPTIRDI

Küçükbezirci, “Tişörtünüzde ne yazdığını biliyor musunuz?” baskılı tişörtler yaptırdıklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2014, 15:30

YORUM EKLE