O mülteciler..

Numan Kurtulmuş, Türkiye'de bulunan 2 milyon 200 bin mültecinin büyük bölümünün uzun yıllar Türkiye'de kalabileceğini söyledi.

O mülteciler..

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, geldiler ve giderler diye düşünülen 2 milyon 200 bin Suriyeli mülteciden büyük bir kısmının Türkiye'de kalacağını söyledi. Sığınmacılar için ilave önlemler alınacağını söyleyen Kurtulmuş, bazı kentlerde bu sayının 300 bine kadar çıktığını açıkladı.

Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Suriyeli mülteciler konusunda çarpıcı bilgiler veren Kurtulmuş, bazı kentlerde 300 ila 250 bin oranında sığınmacının bulunduğunu söyledi.

Bu illerde hizmetlerin sağlıklı biçimde yürütülebilmesi için gerekli önlemlerin alınacağını ifade eden Kurtulmuş, mültecilere çok üst düzeyde sağlık hizmeti vereldiğini söyledi.

KÖTÜ HABER: GİTMEYECEKLER

Türkiye'nin bugüne kadar Suriyeli mülteciler için harcanan bütçenin çok küçük bölümünün Avrupa ülkeleri tarafından karşılandığını hatırlatan Kurtulmuş, geldiler ve giderler diye düşünen 2 milyon 200 bine yakın mültecinin büyük bir bölümünün Türkiye'de kalacağını "burada kalması mukadder olarak görünüyor" sözleriyle açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2015, 11:10

YORUM EKLE