O isim çok şaşırttı!

İstanbul'da soğuk hava sebebiyle sokaktan toplanan evsizler arasında Deniz Gezmiş'in avukatı Erdoğan Gencel de vardı. Gencel'in durumunu öğrenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu devrede...

O isim çok şaşırttı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi soğuk havanın artmasıyla birlikte sokaklarda yaşayan vatandaşlarla ilgili bir çalışma başlattı ve donma tehlikesine karşı evsizler tek tek toplanarak barınma merkezlerine götürüldü.

Belediyenin barınma merkezine götürülen isimlerden biri de Deniz Gezmiş'in avukatlarından Erdoğan Gencel idi...

Sokaklarda yaşayan Gencel'in durumunun basına yansımısın ardından önce İstanbul Barosu devreye girdi... 

KILIÇDAROĞLU TALİMAT VERDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da durumu öğrenince, Gencel ile ilgilenilmesi talimatını verdi.

CHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre CHP’li İstanbul Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun bu duyarlılığı üzerine hemen harekete geçtiğini belirterek, "Baro ile temasa geçildi, ambulans ve sağlık ekibi seferber edildi" dedi.
Belediye Başkanı İlgezdi, “Çok saygı ve sevgi duyduğumuz Deniz Gezmiş’in avukatlarından Sayın Erdoğan Gencel’in durumuyla ilgili olarak sayın Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda yakından ilgileniyoruz. İstanbul Barosu’nun planlamasına göre Deniz Gezmiş’in avukatlarından Sayın Erdoğan Gencel’in sağlık ve yerleşim sorunu dahil, bu sorunların giderilmesi için ne yapmak gerekiyorsa yapacağız.

Bu bizim hem insani hem de vicdani sorumluluğumuzdur. Bu duruş, bu sahiplenme, partimize de, Sayın Genel Başkanımıza da çok yakışmıştır ve bize de böyle bir görev düştüğü için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

 
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2015, 16:17

YORUM EKLE