Nabzını ölçüp, yumruk ve tekme attı!

Saniye saniye güvenlik kamerasına yansıyan olayın görüntülerinde, Şehmuz N.'nin Dönmez'e ateş etmesi, yerde can çekişen Dönmez'in nabzını kontrol etmesi, yumruk ve tekme atması yer alıyor.

Nabzını ölçüp, yumruk ve tekme attı!

AFYONKARAHİSAR'da, dün gece Şehmuz N.'nin, 22 yaşındaki kızı Kısmet N.'nin nişanlısı 30 yaşındaki Mustafa Dönmez'i tabancayla 8 el ateş ederek öldürdüğü olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Saniye saniye güvenlik kamerasına yansıyan olayın görüntülerinde, Şehmuz N.'nin Dönmez'e ateş etmesi, yerde can çekişen Dönmez'in nabzını kontrol etmesi, yumruk ve tekme atması yer alıyor.

Eşinden 4 yıl önce ayrılan Şehmuz N., kızının evli olmadığı halde bir erkekle birlikte olduğu iddiaları üzerine önceki gün İzmir'den Afyonkarahisar'a geldi. Kızı Kısmet N.'yi takip eden Şehmuz N., dün saat 21.30'da kızı, eski eşi Zübeyde N. ve nişanlısı Mustafa Dönmez'i Kurtuluş Caddesi'nde gezerken gördü. Şehmuz N., arkadan yaklaştığı Mustafa Dönmez'e tabancayla ateş etti.

Çeşitli yerlerine 6 mermi isabet eden Mustafa Dönmez, yere yığıldı. Çevredekilere uzaklaşmalarını söyleyen Şehmuz N., can çekişen Dönmez'e yakın mesafeden 2 el daha ateş etti. Şehmuz N., nabzını kontrol ettiği Mustafa Dönmez'in öldüğünden emin olduktan sonra bu kez yumruklamaya başladı. Hırsını alamayarak Dönmez'in cansız bedenine 5 kez tekme atan Şehmuz N., cesedin başında polisin gelmesini bekledi. 

POLİSLERE KİMLİK SORDU

Haber verilmesi üzerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alarak Şehmuz N.'ye 'teslim ol' çağrısında bulundu. Gelen sivil polisleri tabancasını göstererek durduran Şehmuz N., polislerden kimlik göstermesini istedi. Sivil polisin kimliğini göstermesi üzerine silahını vererek teslim olan Şehmuz N., ekip otosuna bindirildi.

Bu sırada bir markete sığınarak saldırıdan yara almadan kurtulan Zübeyde N. ve kızı Kısmet N. polis tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. Olayın şokunu üzerinden atamayan anne ve kızı, ambulansla Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

ÜZERİNDEN NİKAH EVRAKLARI ÇIKTI

Polis, yaptığı incelemede, Mustafa Dönmez'in üzerinde nikah işlemlerinde gerekli olan evrakları buldu. Mustafa Dönmez ve Kısmet N.'nin 13 Mart Perşembe günü Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde nikahlarının kıyılacağı belirlendi. İncelemenin ardından Mustafa Dönmez'in cenazesi Afyonkarahisar Devlet Hastanesi morguna gönderildi.

KAMERAYA YANSIDI

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Şehmuz N., polise verdiği ifadesinde cinayeti namusunu temizlemek için işlediğini anlattı. Pişman olmadığını belirten Şehmuz N., "Devletin vereceği her türlü cezaya razıyım" dedi. Şehmuz N., işlemlerin ardından adliyeye sevk edilecek.

Kurtuluş Caddesi'ndeki cinayet anı ve sonrasında yaşananlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, Şehmuz N.'nin Mustafa Dönmez'e ateş etmesi, Dönmez'i yerde yumruklaması ve tekmelemesi, anne ve kızının kaçması yer alıyor. 

Evlilik hazırlıklarını tamamlayan ikilinin 7 ay önce tanıştığı, Mustafa Dönmez'in Kısmet N. ile evlenebilmek için 1,5 yıldır ayrı yaşadığı eşinden 3 ay önce boşandığı kaydedildi. 2 çocuk babası Mustafa Dönmez'in, tekel bayii işlettiği kaydedildi.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2014, 16:46

YORUM EKLE