Maliye Bakanı son noktayı koydu!

Taşeron belediye işçileri kadroya alınacak mı sorusunun yanıtları belediyelerde çalışan taşeron işçilerin kafasını karıştırdı.

Maliye Bakanı son noktayı koydu!

Özellikle belediye şirketlerinde ve iştiraklerinde taşeron olarak çalışan işçilerin kadroya alınıp alınmayacağı merak ediliyordu.  Kadro bekleyen taşeron belediye çalışanlarının durumuna ilişkin en net açıklama Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi. 

Naci Ağbal dün yaptığı açıklamada, belediye şirketlerinin asli çalışanlarının kadroya alınmayacağını söyledi. Belediyelerde taşeron olarak çalışan işçiler ile belediye iştiraklerinde taşeron olarak çalışanlara da kadro var.

Taşeron belediye çalışanlarına kadro var mı sorusuna Bakan Ağbal'ın verdiği yanıtın detayları şöyle:

"Şu anda yapmakta olduğumuz düzenleme de belediyeye veya belediyenin bağlı kuruluşuna karşı bir asıl işveren yanında çalışan kişileri biz kapsama alıyoruz. Belediye şirketlerini kapsama almıyoruz.

Onlar zaten bir belediye şirketinde çalışan kişiler. Onlar taşeron firma yanında çalışan kişiler değil. Halbuki belediyeye veya bağlı kuruluşuna karşı bir taşeron firma yanında çalışanlar böyle değil. Biz bu kişileri diğer belediye şirketlerinde çalışanlarla aynı noktaya getiriyoruz. Dolayısıyla halihazırda bir belediye şirketinin bünyesinde çalışıyorsa kişi bugün varılmak istenen nokta o kişi için geçerli şu anda."


YORUM EKLE