Kanalizasyon altyapısının %95'i tamam

Bakan Eroğlu, İstanbul'da kesilen bazı kurbanların kanlarının Marmara Denizi'ne dökülmesine ilişkin, ''İstanbul'un kanalizasyon altyapısının yüzde 95'i tamamlandı'' dedi.

Kanalizasyon altyapısının %95'i tamam
AFYONKARAHİSAR

Bayram tatilini Afyonkarahisar'da geçiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, cuma namazını Gedik Ahmet Paşa Camisi'nde kıldıktan sonra vatandaşlarla bayramlaştı, bir grup Somalili göçmenle sohbet etti.

Eroğlu, daha sonra, İstanbul'da, kesilen kimi kurbanların kanlarının, Marmara Denizi'nin kıyıya yakın bazı bölümlerine dökülmesiyle ilgili basında yer alan haberleri değerlendirdi. Eroğlu, 15 milyon kişinin yaşadığı kentte kanalizasyon sistemlerinin büyük bölümünün tamamlandığını bildirdi.

Eroğlu, önceki yıllarda kentte atık sular ve kanalizasyon sularının yüzde 4,5'inin toplanabildiğini, kalanının derelerden denize döküldüğünü ve arıtma sistemleri bulunmadığını hatırlatarak, ''İstanbul'un kanalizasyon altyapısının yüzde 95'i tamamlandı ama kanalizasyonun direkt denize bağlı olduğu bazı yerlerde atık sular denize boşalabiliyor. Bu tamamen arızi yerlerde böyle'' diye konuştu.

YORUM EKLE