JİTEM'i duyunca yasakladım

''Ergenekon'' davasında ''28 Şubat'' soruşturması kapsamında tutuklu olan emekli Orgeneral Teoman Koman dinleniliyor.

JİTEM'i duyunca yasakladım
ANKARA

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile duruşmalardan men edilen tutuklu sanık İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Koman'ın dinlenilmesini talep etmesi nedeniyle katıldı.


Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese'nin ''İddia olunan 'Ergenekon' örgütünü duydunuz mu?'' sorusuna ''Hayır'' yanıtını veren Koman, ''JİTEM'i duydunuz mu?'' sorusu üzerine de şunları kaydetti:

''Duydum. Hatta yoktur deyince kıyamet koptu. Jandarma istihbarat kurumu olarak, kendi arasında personelle kurulmuş. Böyle bir devlet kurumu yoktur. 'JİTEM yoktur. Kötü niyetli insanlar kullandı' diye bir emir yayınlandı.. Güneydoğu'da o tarihte görev yapan kişiler kendi aralarında kurmuşlar. Bunlar yasaklanmış. Benim tarafımdan da yasaklandı.''

Tutuksuz yargılanan emekli Albay Arif Doğan'ı tanımadığını ifade eden Koman, Doğan'ın ''JİTEM'i ben kurdum'' şeklindeki iddiaları hatırlatılınca da ''Haberim yok. JİTEM'in yaptığı faaliyetlerden de haberim yok'' diye konuştu.

YORUM EKLE