İşte son koalisyon kararı!

STK'ların Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmesinin ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, koalisyon ile ilgili ortak görüşlerini açıkladı.

İşte son koalisyon kararı!

Başbakan Davutoğlu bugün TOBB, TESK gibi meslek örgütleri ve memur sendikalarının temsilcilerinin bulunduğu sivil toplum kuruluşlarını ağırladı. Görüşme sonrası konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ''Sandıktan uzlaşın mesajı çıkmıştır. Erken seçimin ülkemize vakit kaybettireceğini düşünüyoruz'' dedi.


STK'LARDAN SEÇİM SONRASI 'ZİYARET' TRAFİĞİ

Seçimlerin ardından, koalisyon ve erken seçim tartışmaları kapsamında, sivil toplum kuruluşlarının siyasi partilerle görüşmeleri hız kazandı.TOBB, TESK gibi meslek örgütleriyle, memur sendikalarının bulunduğu sivil toplum kuruluşları bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu ile buluştu.

Görüşme sonrası açıklama yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu özetle şunları söyledi:

"SANDIKTAN UZLAŞIN MESAJI ÇIKMIŞTIR"

''Sandıktan uzlaşın mesajı çıkmıştır. Erken seçimin ülkemize vakit kaybettireceğini düşünüyoruz. Mevcut parlamento içerisinde bir hükümetin kurulmasını arzu ediyoruz. Çevre coğrafyamızdaki çalkantılı siyasi gelişme hızla artmaktadır. Yeni hükümetin bir an önce iş başı yapması gerekiyor. Uzlaşma kültürünü öne çıkartan bir yaklaşımla birlikte çalışırsak tüm meselelerin üstesinden gelebiliriz. Kimse siyaset mühendisliği yapmaya kalkmasın.''

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 17:39

YORUM EKLE