İstanbul'da bombalı saldırı!

İstanbul Vezneciler'de Çevik Kuvvet polisine bombalı saldırı düzenlendi. Korkunç bir gürültüyle patlayan bombalı araç, 6 polisi şehit ederken saldırıda 5 sivilde hayatını kaybetti. Saldırıyla ilgili dün akşam saatlerinde 4 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu.

İstanbul'da bombalı saldırı!

İstanbul'un Vezneciler semtindeki Şehzadebaşı Caddesi'nde dün saat 08.40 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Celal Ağa Konağı Oteli önünde bombalı araçla gerçekleştirildiği açıklanan saldırının hedefi, İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'ne nöbet değişimi için giden Çevik Kuvvet ekibiydi.

6 polisin şehit olduğu saldırıda 5 sivil hayatını kaybetti, 9'u polis 36 kişi de yaralandı. Yaralılardan 3'ünün durumlarının ağır olduğu öğrenildi.
 
ŞEHİT POLİSLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Saldırıda şehit olan 6 polisin isimleri şöyle: ''Ramazan Kırboğa, Emrah Pekdoğan, Kadir Cihan Karagözlü, Duha Beker, Gökhan Topçu ve Yaşar Özlem.''

HAYATINI KAYBEDEN 4 SİVİLİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Esra Tekin İstanbul Üniversitesi personeliydi, patlama sırasında eşi Hakan Tekin de yaşamını yitirdi. Tekin çiftinin cenazesi yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alındı. İstanbul Üniversitesi Esra Tekin için taziye yayınladı.

Elif İnce Tutuş ise bankacıydı; işe giderken hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Ahmet Bayraktar da kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Patlamada ölen diğer sivilin kimliği ise henüz belli değil.

PATLAMA SONRASI SİLAH SESLERİ

Patlama sonrası bölgeden silah sesleri yükseldi. Ancak bu seslerin saldırının ardından güvenliği sağlamak için havaya ateş açan polislerden geldiği anlaşıldı.


YORUM EKLE