İşin aslı meğerse böyleymiş!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iftar davetine, ilginç yaka aksesuarı ile katılan İbrahim Erkal 'çengelli iğnesi' alay konusu olunca açıklama yaptı.

İşin aslı meğerse böyleymiş!

Erzurumlu türkücü İbrahim Erkal sosyal medyayı sallayan çengelli iğne aksesuarını kendisinin seçtiğini söyledi. İbrahim Erkal çengelli iğneyi de Osmanlı'ya bağladı.

İbrahim Erkal olay olan aksesuarı için şunları söyledi;

- "Yaka iğnesini aksesuar olarak kendim taktım. Yakıştırdığım için taktım. Kıyafet kombinini ben seçtim. Farklı bir tarz olduğu için ilgi çekmesi normal. İnsanlar kıyafetlerinde farklı aksesuarlar kullanıyor. Ben de böyle bir aksesuarı tercih ettim".

OSMANLI DÖNEMİNE BAĞLADI

İbrahim Erkal kendisiyle alay edilmesine açıklamasında herhangi bir tepki vermedi. Bunun yerine çengelli iğne tercihinin sebebini Osmanlı'ya bağladı. Facebook hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi;

-"Osmanlı döneminde saygıyı belirtmek babında kaftanın yakası üstten Çengelli iğneyle bir araya getirilirdi. Bu davranış, huzuruna çıktığı devlet büyüklerine, saygın kişilere karşı bir nevi saygı göstergesidir.


BENİM ŞÜKRAN İFADEM BU

-Benim de bu mübarek gecede Devletin bir numarasının davetine karşı şükran ifadem böyle oldu. Bu benim bakış açım. Her fikre saygı duyarım, terbiye sınırlarını aşmadıkça."

İbrahim Erkal'ın 'çok beğenerek' taktığı çengelli iğnesi sosyal medyada günün konusu olmaya devam ediyor.

ATİLLA TAŞ  BAŞKA YERE ÇEKTİ

Atilla Taş, çengelli iğne aksesuarına ithafen attığı twitle tepki çekti. Atilla Taş şu yorumu yaptı;

-'Efenim sayenizde iki yakamızı ancak bu şekilde bir araya getirebiliyoruz.'


YORUM EKLE