İlkadım Belediyesi, Bahçeli'yi ağırlamaya hazırlanıyor

İlkadım Belediyesi ve MHP Samsun İl Başkanlığı, önümüzdeki haftasonu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ağırlamaya hazırlanıyor. Acem Tekkesi’ nde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında konuşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin...

İlkadım Belediyesi, Bahçeli'yi ağırlamaya hazırlanıyor

İlkadım Belediyesi ve MHP Samsun İl Başkanlığı, önümüzdeki haftasonu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ağırlamaya hazırlanıyor.

Acem Tekkesi’ nde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında konuşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Devlet Bahçeli’nin Cumartesi günü Kavak ilçe girişinde karşılanacağını kaydetti. Karşılamanın ardından Kavak Belediyesi'ni ziyaret edecek olan Bahçeli’nin burada belediye tarafından düzenlenecek olan bazı açılışlara katılacağını kaydeden Demirtaş, daha sonra Samsun merkeze geçileceğini belirtti. İlk olarak Devlet Bahçeli’nin İlkadım Belediyesi tarafından hizmete sokulan Ankara yolu üzerindeki halk ekmek fabrikasının resmi açılışını yapacağını sözlerine ekleyen Demirtaş, sonrasında çocuklara yönelik yapılacak olan trafik eğitim merkezinin temel atma törenine de katılacağını ardından Alaçam ilçesine geçeceğini söyledi.


Basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını da cevaplandıran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, geçtiğimiz aylarda emniyet tarafından yapılan 'Milli Emlak' operasyonu olarak adlandırılan soruşturmaya açıklık getirdi. Samsun merkezde bulunan ve bir kısmı İlkadım Belediyesi diğer kısmının da Milli Emlak Müdürlüğü tarafından bir müteahhide satılan arazi nedeniyle soruşturmaya karıştıklarını hatırlatan Demirtaş, "Arzi ile ilgili yapılan telefon konuşmalarından bizim arkadaşlarımız, ortak olan arazide yapı denetimi ücreti olarak ödenmesi gereken 400 bin liraya yakın bir paranın ödenmesi konunda müteahhite 100 bin lirası bizim, 300 bin lirası sizin gibi bir şey söylenmiş. Arkadaşlarda bunu para paylaşımı gibi algılamış. Konu bundan ibaret." dedi.

İlkadım Belediyesi’nin yaklaşık 4 milyon lirayı bulan Sevgi Evi’ni neden 19 Mayıs ilçesine yapıldığı konusundaki soruyu da cevaplandıran Demirtaş şöyle konuştu: "Bizden önceki belediye başkanımız Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile bir anlaşma yapmış. Kimsesiz çocukların eğitimi için yapılacak olan komplekse karşılık Mecide Çarşısı üzerindeki soruşturmaya gerekçe olan Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait arazinin belediyeye verilmesi kararlaştırılmış. Sosyal hizmetler bu kompleksin yani Sevgi Evi’nin İlkadım yerine 19 Mayıs ilçesine yapılmasını istediler. Biz sözümüzü tuttuk o binayı yapıp teslim ettik ama arazi bize devredilmedi. Bunun da altında yatan sebebin politik olduğunu düşünüyorum."

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 10:06

YORUM EKLE