İlk incelemeye göre meğerse..

Diyarbakır'da HDP mitingi sırasında meydana gelen patlamayla ilgili yapılan ilk incelemelere göre patlamanın piknik tüpüne yerleştirilen düzenekten meydana geldiği belirtildi.

İlk incelemeye göre meğerse..

DİYARBAKIR 'da dün düzenlenen HDP mitingi sırasında meydana gelen patlama ile ilgili soruşturma devam ediyor. Patlamanın meydana geldiği alanda yapılan ilk incelemelere göre içine bilyeler yerleştirilmiş ve güçlendirilmiş patlayıcı madde kullanılan bir piknik tüpünün düzenek ile patlatıldığı tespit edildi.

TERÖR VE İSTİHBARAT UZMANLARI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Olay yerinde inceleme yapan uzmanlar patlamanın olduğu bölgeye saçılmış halde bulunan 100'den fazla metal bilye ve patlayan tüpün parçalarını incelemek üzere kriminal laboratuvara götürdü. Güvenlik güçleri olayla ilgili şu ana kadar herhangi bir şüpheli tespit edemezken, terör ve istihbarat uzmanlarının bölgedeki tüm MOBESE kayıtlarını incelemeye başladığı belirtildi.

PARMAK İZLERİ TESPİT EDİLDİ

Öte yandan olay yeri inceleme uzmanlarının patlayan tüpün parçaları üzerinde bazı parmak izleri tespit ettiği belirtildi. İkinci patlamanın yaşandığı yerde bir adet parçalanmış cep telefonu ve batarya bulan uzmanlar, telefonun patlamada kullanılmış olma ihtimalini araştırıyor.

20 KİŞİNİN SAĞLIK DURUMU CİDDİ

Yetkililer, patlamada 150'den fazla yaralı bulunduğunu ve 20'sinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti. 23 yaralının ameliyatının tamamlandığını söyleyen yetkililer, yaralıların bir kısmının vücudundan metal bilyeler çıktığını bildirdi.
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2015, 10:21

YORUM EKLE