Hakkari'de çatışma, Bitlis'te saldırı

Hakkari merkeze bağlı Kırıkdağ köyünde çıkan çatışmada 3 özel harekat polisi şehit oldu. Bitlis'te askeri birliğe saldırı da 3 korucu şehit düştü.

Hakkari'de çatışma, Bitlis'te saldırı
HAKKARİ-BİTLİS

Hakkari Valiliği'nden alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde merkeze bağlı Kırıkdağ köyünde alınan bir ihbar üzerine bölgeye giden polis özel harekat ekipleri ile terör örgütü mensupları arasında temas sağlandı.

Çıkan çatışmada, 3 özel harekat polisi şehit oldu. Şehit polislerin Emniyet Amiri Yalçın Dizdaroğlu ile polis memurları Okan Koç ve Ertuğrul Polat olduğu belirtildi.

Sağlanan sıcak temasta 3 terörist etkisiz hale getirildi, 1 terörist de yaralı yakalandı.
Operasyonların devam ettiği bölgede, 1 özel harekat polisinin ise hafif şekilde yaralandığı öğrenildi.

Bitlis'te 3 korucu şehit

Bitlis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada da, Bitlis-Diyarbakır karayolu üzerindeki Ortakapı köyü yakınlarında konuşlu bulunan askeri birliğe terör örgütü mensuplarınca akşam saatlerinde saldırıda bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, saldırıda geçici köy korucularından Mehmetcan Yeşildağ, Mehmet Reşit Aysal ve İzzetin Bal'ın şehit olduğu, Hatay nüfusuna kayıtlı er Ali Güreşçi ile korucular Vahdettin Kırmızızambak, Ücret Kırmızızambak ve Hilmi Özgen'in yaralandığı kaydedildi.

YORUM EKLE