Gerekirse ABD'yi karşımıza alırız!

Üst düzey bir güvenlik yetkilisi, Suriye'nin kuzeyinde PYD'nin hamlesine izin verilmeyeceğini gerekirse Türkiye'nin kara harekatı yapacağını söyledi.

Gerekirse ABD'yi karşımıza alırız!

Bir üst düzey güvenlik yetkilisinden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binalı Yıldırım'ın, "Şunu herkes iyi bilmelidir, Türkiye gerek Suriye'nin kuzey sınırında gerek Musul ve kuzeyinde ortaya konan planlarla ilgili asla ve asla yeni bir oluşuma izin vermeyecektir" yönündeki açıklamalarını destekler nitelikteki açıklama geldi.

GEREKİRSE ABD'Yİ KARŞIMIZA ALIRIZ

"PYD koridoru birleştirmeye kalkarsa ne olur?" sorusuna cevap veren yetkili, "Gerekirse ABD'yi karşımızı alır kara harekatı yaparız" dedi.

Türkiye'nin harekat planlarının hazır olduğunu söyleyen isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey askeri yetkili, Münbiç operasyonu öncesi yapılan görüşmede Türkiye'nin ABD'ye kararlığını gösterdiğini söyledi.


Yetkili, "ABD çok iyi biliyor ki, PYD Cerablus-Azez hattına gelir, Afrin ile Kobani'yi birleştirmeye kalkarsa, kara harekatı yaparız. Harekat planlarımız hazır. TSK emir bekliyor. ABD'de de bunu biliyor" dedi.

SURİYE İLE İLİŞKİ KURMAMAZI ABD İSTEMİYOR

"İsrail ile ABD'nin aşağı bölgeden oluşturmak istediği koridoru Suriye ile anlaşarak önleyebiliriz" diyen yetkili şunları söyledi:

"Suriye'yle ilişki kurmamazı en çok ABD istemiyor. Rusya ve Suriye'nin bütünlüğünü savunuyor. Süreç öyle bir yere gelecek ki, PYD'yi ilk vuran Rusya olacak. Koridor en fazla Rusya'yı etkiliyor"

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 12:39

YORUM EKLE