F-16'lar Kandil'e bomba yağdırdı!

Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssü’den 15’in üzerinde bombardıman yüklü savaş uçağı havalandı.

F-16'lar Kandil'e bomba yağdırdı!

 Diyarbakır’da savaş uçakları bir kez daha harekete geçti. Havalanan 15’in üzerindeki savaş uçağının PKK ve IŞİD kamplarını vurdu.

Kandil başta olmak üzere PKK'nın sınıra yakın neredeyse tüm kampları bombardıman altında. Bugüne kadarki en kapsamlı hava harekatı düzenleniyor.

Harekatta, önceden tespit edilen tamamı sınır dışındaki hedefler vuruluyor. Lazer güdümlü bombalarla sığınaklar, kamplar ve silah mevzileri hedef alınıyor.

Kuzey Irak’taki PKK ve Suriye’deki IŞİD varlığına karşı cumartesi günü hava harekatı başlatan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), operasyonlarını bugün de sürdürdü.

Bu çerçevede, Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssü’den 15’in üzerinde savaş uçağı havalandı. Saat 21.30 ile 22.00 arasında havalanan uçakların ağır bombardıman yüklü olduğu öğrenildi. 

KANDİL VE METİNA'YA BOMBA YAĞDI!

Uçakların PKK ve IŞİD kamplarını vurduğunu tahmin edilirken, konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Kürt kaynaklarına göre Türk savaş uçakları Irak Kürdistan Bölgesi’ndeki PKK kamplarını bugün saat 22.30 sıralarında tekrar bombalamaya başladı.

Yihe aynı iddialara göre 8 savaş uçağının Metina Dağı’nı bombaladığını aktarırken bombardımanın önceki günlere göre daha yoğun olduğunu kaydetti. 
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 09:26

YORUM EKLE