Esenyurt'ta şok eden olay!

İstanbul Esenyurt'ta Kobani olayları sırasında işinden evine döndüğü iddia edilen bir kişi göstericiler tarafından çırılçıplak soyulup dövüldü.

Esenyurt'ta şok eden olay!

SENYURT'ta, Kobani protestolarına müdahale eden karşıt görüşlü grup tarafından çırılçıplak soyularak dövülen ve defalarca bıçaklanan bir genç hastaneye kaldırıldı. 

Durumu ağır olan gencin ağabeyi, kardeşinin işten dönerken olayların ortasında kaldığını söyledi.

Esenyurt'ta dün akşam bir grup tarafından üzerindeki kıyafetler çıkartılıp, bıçaklanarak yaralandığı iddia edilen Kabil Okyayatan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Dün akşam saatlerinde Esenyurt Örnek Mahallesi Erzurum Kongre Caddesi üzerindeki çıkan olaylarda bir grup tarafından üzerindeki kıyafetler çıkartılıp bıçaklandığı iddia edilen Kabil Okyayatan'ın Esenyurt Devlet Hastanesi'nden, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındığı öğrenildi.

İşten eve dönerken IŞİD'in Kobani saldırılarını protesto eden göstericiler ve karşıt görüşlü bir grup arasında kaldığı iddia edilen Kabil Okyayatan'ın karşıt gruptakiler tarafından soyulup darp edildikten sonra bıçaklandığı öne sürüldü.

Kabil Okyayatan Esenyurt Kobani olayları sırasında çırılçıplak soyulup dövüldü.jpeg 

‘BİZ NEYİ PAYLAŞAMIYORUZ?’

Kabil Okyayatan'nın işten eve döndüğü sırada olayların arasında kaldığı ifade eden kardeşi Nurettin Okyayatan, “Saat 18.30 sıralarında küçük kardeşim işten geliyor. İş çıkışı çatışma saatine geliyor.

Evlerine giderken bir grup ile polis arasında çatışma olmuş. Kardeşim de arada kalmış. Polis bunlara biber gazı atmış. Bunlar kaçarken bu sefer başka bir gruba yakalanıyor.

Bunlar da linç ediyorlar. Bana kardeşim telefonla durumu bildirdi. Ben de bunun üzerine evden ayrıldım. Olay yerine geldiğimde ambulans daha yeni geliyordu. Bir insanı çırılçıplak soyup dövmeye kimin hakkı var.

Doktorlar durumu hakkında bize pek bir şey söylemedi. Yaklaşık 10-15 yerinden bıçaklanmış. Sırtında bayağı bir bıçak izi var. Doktorlar ameliyat gerekmediğini söyledi bize. Bu ülkeye ne oluyor? Bu insanlara ne oluyor? Birisi çıksın desin ki neden birbirinizi öldürüyorsunuz? Ne gerek var? Biz neyi paylaşamıyoruz?” dedi.

 
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 09:27

YORUM EKLE