Erdoğan'a göre 2 yol var!

Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki iftar yemeğinde muhalefeti eleştirdi, koalisyon kurulmaması halinde seçimlerin yenileceğini söyledi.

Erdoğan'a göre 2 yol var!

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki iftar yemeğinde muhtarlar ile buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerden bu güne en sert açıklamalarını yaptı. En kısa sürede hükümetin kurulmasını isteyen Erdoğan, bunun gerçekleşmemesi halinde ise seçimlerin yenilenebileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bu kez iftar yemeğinde muhtarları ağırladı. Konuşmasında 7 Haziran seçimlerini değerlendiren Erdoğan, seçim sonuçlarına bakıp "Türkiye sıkıntıya düştü" diye sevinç çığlıkları atanların, kendi çıkarlarını ülkenin çıkarlarının önüne koyduklarını söyledi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"YA KOALİSYON YA SEÇİMLER"

Seçim sonuçlarına bakıp, 'Türkiye sıkıntıya düştü' diye adeta sevinç çığlıkları atanları hep birlikte takip ediyoruz. Kendi çıkarlarını, ülkenin çıkarlarının önüne koyanların yüzlerindeki memnuniyet ifadesinin gayet iyi farkındayız. İnşallah ya en kısa sürede yeni hükümeti kurarak ya da seçimleri yenileyerek, bu heves sahiplerini bir kez daha hüsrana hep birlikte uğratacağız.

Bize uzatılan hiç bir el karşılıksız kalmayacaktır bunu biliniz. Bu mücadelemizde karşımıza çıkan hiç bir engel bizi yolumuzdan etmeyecektir.

KOALİSYON GEÇMİŞİ TARIŞMAMALI, GELECEĞİ AYDINLATMALI

Mevcut Meclis yapısı içinde, en kısa sürede bir koalisyon hükümetinin çıkmasını temenni ediyorum. Bu konuda tüm siyasi partilerimize, onların genel başkanlarına büyük görev düşüyor. Türkiye'nin, geçmişini tartışan değil, geleceğini aydınlatan bir koalisyon hükümetine ihtiyacı var. 1990'lı yıllarda şahit olduğumuz koalisyon tecrübelerinin ülkemize yaşattığı sıkıntıları tekrarlatmaya kimsenin hakkı yok.

SİYASİ PARTİLER GÖREVİNİ YAPMAZSA ÇÖZÜM MİLLETEDİR

Cumhurbaşkanı olarak, ben milletimin arzusu doğrultusunda hareket etmeye, ön açıcı, teşvik edici olmaya gayret ediyorum. İçeride ve dışarıda yaşamakta olduğumuz kritik dönem, hükümet meselesinin bir an önce çözülmesini zorunlu kılıyor. Siyasi partilerimiz bu konuda üzerlerine düşeni yapmazlarsa çözüm mevki yine milletimizdir.

SEÇİMLERDE HDP'YE GİDEN OYLAR

Siyasi partilerimiz koalisyon için gerekeni yapmazsa çözüm mercii milletimizdir. Elektrikler kesildi mi? Sandıklar çalındı mı? Bu iddiaların hiç biri şimdi dile getirilmiyor. Bunlar oldu mu? Ama bazı şeyler oldu. Yüzlerce köyde bir siyasi partiye oy çıkıyor başka bir partiye oy çıkmıyor bunlar soru işareti değil mi?

Türkiye sıkıntıya düştü diye sevinç çığlılarının çok iyi görüyoruz. Bu heves sahiplerini bir kez daha hep birlikte hüsrana uğratacağız."

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2015, 09:03

YORUM EKLE