Erdoğan'dan şok açıklama!

Türkiye darbe girişimi sebebiyle eşi benzeri olmamış saatler yaşıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halkı sokağa çıkmaya çağırdıktan sonra İstanbul'a geldi.

Erdoğan'dan şok açıklama!

Havaalanında son dakika açıklamalar yapan Erdoğan şoke eden bilgiler verdi.

FETÖ darbecileri öyle bir hırs ve kinle hareket ediyorlar ki Erdoğan'ın kaldığı Marmaris'teki yeri bile bombalamışlar. Erdoğan'ın genel sekreteri de asker tarafından alınmış.

İşte Erdoğan'ın verdiği şok bilgiler;

BU İHANET AYAKLANMASI

-TSK'daki bir azınlık, ne yazıkki ülkemizin birlik ve beraberliğini hazmedemeyen bir grup paralel yapının kendisiydi. Bu yapılanma 40 yıllık bir süreç içerisinde TSK'da da emniyette de kendisine yer bulmuş ve bugüne kadar gelmişti. Bu bir ihanet ayaklanmasıdır. Bunun bedelini de çok ağır ödeyeceklerdir.

KEFENİMİZLE YOLA ÇIKTIK

Burada milletin oylarıyla iş başına gelmiş bir hükemete, baş komutan olarak Tayyip Erdoğan'a hazmedememeleri  bir bitiş değildir. Biz bu kutlu davaya canımızla, kefenimizle yola çıktık. Eninde sonunda bu hareket büyük bir lütfudur. Tertemiz olması gereken TSK'nın temizlenmesine vesiye olacak bir harekettir.

YAŞ ÖNCESİNDE...

Ağustos'ta biliyorsunuz YAŞ var. Bunun öncesi böyle bir adımın atılmış olması manidardır. Birileri ne olacağını çok iyi biliyorlardı, bu nedenle böyle bir adım attılar. Türkiye eski Türkiye değil.

PARALEL DEVLET YAPILANMASININ İŞGALİ

Şimdi de paralel devlet yapılanmasının bir işgalı söz konusu. Atatürk Havalimanı'nın üzerinde F-16'lar uçuyor. Biz bu uçakları neden aldık? Düşmana karşı savaşsın diye aldık. Bunu uçuranlar düşünebiliyor musunuz bu Atatürk Havalimanı'na uçakların iniş yapmaması için yapıyorlar bunu.

BEN AYRILDIKTAN SONRA BOMBALADILAR


Bir taraftan da Cumhurbaşkanı'nı tehdit ediyorlar. Ben ayrıldıktan sonra ne yazıkki oraları da bombalamışlar. Sanırım bizim orada olduğumuzu düşünüyorlardı. Sanırım buraya gelişimizi takip edemediler.

GENEL SEKRETERİMİ GÖTÜRDÜLER

Şu anda genel sekreterimi alıp götürdüler. Ne yapacaksınız onu? Genelkurmay Başkanımızın durumunu bilmiyorum. TSK'daki komuta kademesine sesleniyorum. İnanıyoruz sizler bu milletin değerlerine sahipsiniz ama bazılarınız öyle değil. Milletin değerlerine sahip değiller. Onlar pensilvanya'dan talimat alıyorlar.

MEYDANLARA DAVET EDİYORUM

-Gerekli cevabı alacaklardır. Bir defa şunu bilmeleri gerekiyor. Ben şu anda ülkemin Cumhurbaşkanı olarak net olarak söylüyorum. Kurucusu olduğum partimin tüm mensupları bunun yanısıra cumhurun kendisini şehirlerin meydanlarına davet ediyorum.

PENSİLVANYA'DAN BU ÜLKE YÖNETİLMEYECEK

-Biz halkımızla el ele olacağız. Bu kalkışmaya gereken cevabı vereceğiz. Yargımız da zaten bu kalkışmaya kalkanlar için tutuklama kararı vermiştir. Türkiye bu tür ayaklanmalarla ucuza satılacak bir ülke değildir. Pelsinvanya'dan da yönetilecek bir ülke değildir.

O TANKLAR MİLLETİNDİR

Sayın Başbakan'ın da ifade ettiği gibi o tanklar onların tankları değil milletin tanklarıdır. Şu anda TSK içerisinde çatışmaların olduğunu duydum. Şu anda TSK'nın içerisindeki bir azınlığı kontrol eden grup çok ağır cezalandırılacaktır.

HERKESİ HAVAALANLARINA VE MEYDANLARA ÇAĞIRIYORUM

Kendilerini havalimanlarına, meydanlarına özellikle davet ediyorum. Bu geceler bizim için gündüzler olacaktır. Özellikle içerideki planlamayı yapanla çok çok bunun cezasını ödeyeceklerdir.

Türkiye'nin güçlendiği bir dönemde bu tür adımların atılması uygun değildir. Bir olacağız, diri olacağız ve bunlara fırsat vermeyeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2016, 10:00

YORUM EKLE