Engelli çocukları ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, Çankırı'da engelli çocuklar okulu, çocuk yuvası ve kız yetiştirme yurdunu ziyaret etti.

Engelli çocukları ziyaret etti

ÇANKIRI

Çankırı'da ilk olarak, engelli çocuklara hizmet veren Vali Ayhan Çevik Eğitim ve Uygulama Okulu'na giden Hayrünnisa Gül, kapıda çiçeklerle karşılandı. Yöneticilerden okul ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Gül, oyun odasını, el işi ve ebru sınıflarını gezerek, çocuklarla sohbet etti.

El işi kağıtlardan yaptıkları çiçek buketini Hayrünnisa Gül'e sunan çocuklar, ebru sanatıyla yapılmış bir de tablo hediye ettiler.


Hayrünnisa Gül, çocukların ebru yapması ve tepsi boyamasını da izledi.

Daha sonra Korgun Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu'nu ziyaret eden Hayrünnisa Gül, çocukların halk oyunları gösterisiyle kendisi için hazırlanan tiyatro gösterisini beğeniyle izledi. 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile onurlarına verilen öğle yemeğine katılan Hayrünnisa Gül, daha sonra 21 Temmuz 2001'de Elazığ'ın Arıcak ilçesi Çevrecik köyü Ulaş Tepe bölgesindeki çatışmada şehit olan jandarma yüzbaşı Erol Uykusuz'un ailesini ziyaret etti.


YORUM EKLE