Ehliyet alacaklar dikkat!

Sürücü sertifikalarını ehliyete dönüştürmek isteyen vatandaşlar, trafik tescil şubelerine akın etti. Emniyet yetkilileri, sertifikaların ehliyete dönüştürme süresinin 29 Mayıs 2015 tarihinde dolacağı uyarısında bulundu.

Ehliyet alacaklar dikkat!

Sürücü sertifikasını ehliyete dönüştürmek isteyen vatandaşlar, trafik  tescil şubelerine gitti. Ankara Emniyet Müdürlüğüne girmek isteyen vatandaşlar,  uzun kuyruk oluşturdu. Ankara Trafik Tescil Şube Müdürlüğü içerisinde de pek çok  yere konuyla ilgili yazı asıldı, anonslar yapıldı. 

 
Yoğunluk üzerine vatandaşlara bilgisayarlı randevu sisteminden hafta  sonlarına da sıra verilmeye başlandı. 
 
Emniyet yetkilileri, 2014 öncesinde sertifika sahibi olan  vatandaşların sürücü belgesi için 29 Mayıs 2015'e kadar zamanları olduğunu  bildirdi. Yetkililer, 2014 yılından itibaren alınan sertifikaların geçerlilik süresinin ise 2 yıl olduğunu kaydetti. 
 
Ankara Emniyet Müdürlüğü de 2014 öncesi sertifikaların 29 Mayıs 2015'e  kadar, 2014 ve sonrasında alınan sertifikaların da 2 yıl geçerlilik süresi  olduğuna dair internet sitesinde duyuru yaptı. 
 
Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu Genel Başkanı  İsmail Yılmaz, daha önce yaptığı açıklamada, sürücü belgesi sertifikası alanlar  için sürenin yılbaşında dolacağını söylemiş, ancak bu tarihi 29 Mayıs 2015 olarak  düzeltmişti. 
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2014, 17:30

YORUM EKLE