Düşmeseydi asla bilemeyeceklerdi!

İnşaata düşünce tedbir amacıyla tomografisi çekilen küçük Eren'in beyninde milyonlarca larva bulunan kist tespit edildi, ameliyatla çıkarıldı Duyanları hayrete düşüren olay izmir'de yaşandı.

Düşmeseydi asla bilemeyeceklerdi!

Kaza sonucu başını taşa vuran 3 yaşındaki çocuğun beyninde içinde milyonlarca lavra bulunan kist tespit edildi.

Hemen ameliyata alınan çocuğun hayatı kurtarıldı.

MİLYONDA BİR GÖRÜLÜR 

Her şey Hamza ve Gülşah Filiz çiftinin minik oğlu Eren'in, evlerinin inşaatında düşerek başım taşa vurmasıyla ortaya çıktı. Ailesi Ereni önce Türkan Özilhan Devlet Hastanesine götürdü. Burada çocuğun "başında çatlak olduğu" söylendi. Tepecik eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen Eren için doktorlar beyin tomog- rafisi istediğinde küçük çocuğun beyninde milyonda bir görülen kitle fark edildi.

SON DERECE TEHLİKELİ 

Sokak köpeklerinin yaydığı kist Tıidatik' adı verilen son derece tehlikeli bir hastalıkla karşı karşıya olan Eren acilen ameliyata alındı ve beyninden bir Tenis topu büyüklüğündeki kitle çıkarıldı. Ameliyat edilmese Eren'in yaşama şansı olmadığım tesadüfen öğrenen aile şimdi Eren'in sağlığına kavuşmasının mutluluğunu yaşıyor.

7 SANTİM ÇAPINDA TUMOR 

Eren'in ameliyatı hakkında bilgi veren Beyin Cerrahı Opr. Dr. Sami Bardakçı, zor biroperasyondan başarıyla çıktıklarını belirtti. Bardakçı, "Kitle patlasa çocuğu kaybetme riski vardı. Çünkü içinde milyonlarca larva dediğimiz yumurta var. Ameliyat olmasaydı da yaşama şansı yoktu. Beyninden 7 santim çapında top gibi kist çıkardık. Bir yıl ilaç tedavisi sürecek" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:23

YORUM EKLE