Donan gölde atlı kızak keyfi

Ardahan'da yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü üzerinde atlı kızak keyfi yapılıyor.

Donan gölde atlı kızak keyfi
ARDAHAN

Donan Çıldır Gölü'nde gezinmek isteyen yerli ve yabancı turistler, atlı kızaklara binerek, göl üzerinde kızak yapma keyfi yaşıyor. 

Çıldır Gölü'nde lokanta işletmeciliği yapan Atalay Uzunkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, göl üzerinde oluşan buzun kalınlığının 20 santimetreyi geçtiğini söyledi. Atlı kızaklarda gezinti yapanların sayısının fazla olduğunu belirten Uzunkaya, şöyle devam etti:

''Yüzeyi buz tutan Çıldır Gölü üzerinde atlı kızak keyfi yapılmaya başlandı. Atlı kızak turları kış boyunca yapılacak. Biz de atlı kızak etkinliklerinin başlatılması nedeniyle buraya gelen misafirlerimize mangal ziyafeti çektirmek istedik. Çünkü biz buradan ekmek parası kazanıyoruz ve Çıldır Gölü'nün tanıtımında bizim de bir katkımız olsun istiyoruz.''

Atlı kızak sahibi Tekin Akçay ise atlı kızağın Çıldır Gölü'nün sembolü olduğunu ifade ederek, atlı kızak keyfi yaşamak isteyenleri bölgeye davet etti.

Göl üzerinde atlı kızağa binen Mehmet Uzunkaya da Çıldır Gölü'ne atlı kızaklara binmek için her kış İstanbul'dan bölgeye geldiğini kaydetti.

YORUM EKLE