'Dışarı çıkmayın' uyarısı!

Antalya’da ve 17 ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süreyle tatil edildiği açıklandı.

'Dışarı çıkmayın' uyarısı!

 Antalya Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, bugün kentte yoğun yağış ve fırtına bekleniyor. Antalya Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Necip Doğan, “Vatandaşlar zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalı” uyarısını yaptı. Valilik, kamuda çalışan engelli ve hamilelerin, idari izinli sayılmaları için bildiride bulundu.

Antalya’da son 24 saatte metrekareye 276 kilogram yağış düştü -


Antalya’da dünden bu yana devam eden yağış, kentte hayatı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşurken, maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi. Yağışların en çok etkili olduğu Lara bölgesinde bazı ev ve işyerlerini su bastı.

Dün yapılan meteorolojik ihbarın ardından izinleri iptal eden Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri de su baskınlarına karşı kent genelinde sabaha kadar çalıştı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yağış nedeniyle ana ve ara yollarda su birikintileri oluştuğunu kaydetti. İtfaiyede 30 ekibin 90 kişi ile görevi başında olduğunu belirten Pehlivan, ekiplerin iki vardiya halinde çalıştıklarını bildirdi.

İtfaiyede tüm izinlerin iptal edildiğini hatırlatan Pehlivan, itfaiye ekiplerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri ile Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) ekiplerinin de 100 araç ve 300 kişi ile görevinin başında olduğunu açıkladı.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2012, 10:13

YORUM EKLE