Dink cinayetinde flaş gelişme!

Ogün Samast, son dakika Dink cinayeti soruşturmasında "tanık" olarak ifadesi alınmak üzere adliyeye getirildi.

Dink cinayetinde flaş gelişme!

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katili Ogün Samast, cinayete ilişkin soruşturmada "tanık" olarak ifadesi alınmak üzere adliyeye getirildi.


CİNAYETLE İLGİLİ KONUŞMAK İSTİYORUM DEDİ

Ogün Samast bu sabah tutuklu bulunduğu Kandıra Cezaevi’nden Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Samast için adliyenin 7. katında geniş güvenlik önlemi alındığı görüldü. Savcının bulunduğu koridorun giriş ve çıkışlarına güvenlik için jandarma ve polis yerleştirildi.

Ogün Samast soruşturma savcısı Yusuf Hakkı Doğan’a mektup yazarak ’cinayetle ilgili konuşmak istediğini’ belirtmişti. Bunun üzerine savcı Doğan geçtiğimiz günlerde Samast’ın, ’tanık’ sıfatıyla ifadesinin alınmasına karar verdi. Samast soruşturma savcısı Doğan’a tanık sıfatıyla ifade veriyor.
Cerrah da ifadeye çağrılmıştı

KİMLER İFADE VERDİ?

Yeniden ele alınan Dink cinayeti soruşturması kapsamında şimdiye kadar Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi’nin eski başkanları Sabri Uzun ile Ramazan Akyürek, İstanbul İstihbarat eski Müdürü Ali Fuat Yılmazer ifade verdi. Şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılan diğer isimler arasında Eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, eski İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör ve eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet İlhan Güler de yeralıyor.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 12:39

YORUM EKLE