Dev bayrak yarıya indirildi!

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı üzerine ilan edilen 3 günlük yas kararıyla, bayraklar yarıya indiriliyor.

Dev bayrak yarıya indirildi!

Vefat eden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için 3 günlük yas ilan edilmesinin üzerine bayraklar yarıya indiriliyor. Taksim'deki dev Türk bayrağı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki bayraklar da yarıya indirildi.

DEMİREL NE ZAMAN DEFNEDİLECEK? 

Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı 'defin programı'na göre; 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in naaşı cuma günü sabah ilk olarak Güven Hastanesi’nden Güniz Sokak’a götürülecek. Güniz Sokak’ta bir süre evin önünde bekletilecek olan cenaze, saat 11.00’de TBMM’de devlet töreni yapılacak.

ISPARTA'DAKİ CENAZE TÖRENİ CUMARTESİ GÜNÜ

TBMM’den katafalka konulacak olan Demirel’in naaşı törenin ardından Kocatepe Camii’ne götürülecek. Kocatepe’de Cuma namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası cenaze Isparta’ya götürülecek. Isparta’daki tören ise Cumartesi günü yapılacak.

NAZMİYE DEMİREL DE EŞİNİN YANINA NAKLEDİLECEK

İslamköy’de Şehriban Hatun Camii’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Demirel, kendisi için yapılan ve halen inşaatı devam eden Çalca Tepe’deki anıt mezara defnedilecek. Ailenin kararının ardından Nazmiye Demirel de anıt mezara nakledilecek.

Program akşam saatlerinde Dışişleri Bakanlığı Protokol Müdürlüğü’nde yapılacak toplantının ardından resmi olarak duyurulacak.
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 16:30

YORUM EKLE