Davutoğlu seçim startını verdi!

AK Parti Seçim Beyannamesi açıklanıyor. Davutoğlu'nun açıkladığı AK Parti Seçim Bildirgesi'nde Başkanlık sistemi var mı? 200 sayfalık AK Parti seçim beyannamesinin detayları...

Davutoğlu seçim startını verdi!

AK Parti Seçim Beyannamesi Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanıyor. AK Parti Seçim Beyannamesi'nin en önemli detayı Başkanlık sistemi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim startını verdi. Hafta sonunda çalışma ofisinde yoğun seçim beyannamesi mesaisi yapan Ahmet Davutoğlu'nun 200 sayfalık seçim beyannamesini açıklamak için kürsüye çıktı.

ERDOĞAN'A SELAM YOLLADI

AK Parti bütün seçimlerden büyük bir zaferle çıktı. Yeni bir sandığa yeni bir zafere yürüyoruz. Buradan sayın Cumhurbaşkanımıza selam gönderiyorum. Dün akşam kendisiyle telefonda görüştüm. Sizlere onun da selamını iletiyorum. Yeni zaferimiz şimdiden hayırlı ve mübarek olsun.

Bu salonda yaptığımız olağanüstü kongrede söyledim. Bizim vefamız bir vefa, erdem, ahlak davasıdır. Siyasi rant veya ekonomik rant davası değildir. 

ALPERENLERİ GÖRÜYORUM

Bu salonda Alperenleri görüyorum. Geri kalmış köhne zihniyeti yıkmak için yürüyen Fatih'in askerlerini görüyorum. Burada vatan Çanakkale'ye şehitlik için yürüyen 15'lileri görüyorum. Demokrasi öncülerini görüyorum. Burada hakkın rahmetine kavuşmuk dava arkadaşlarımı görüyorum. Allah onlara rahmet eylesin. 

AK Parti bir gönül ve tarih hareti olduğu kadar bir erdemliler hareketidir. 

"HİÇBİR KARDEŞİMİZ LİSTE DIŞI DEĞİL"

6 bin 223 kıymetli aday arasından 550 adayımızı seçmeye çalıştık. Aday adaylarımızın her biri kıymetliydi. Onlar artık AK Parti kadrolarının neferleridir. Çok olumsuz gibi görünen 'liste dışı kalmak' diye bir tabir var. Hiçbir kardeşimiz liste dışı değildir. Onlar kalbimizdedir." 

3 DÖNEM KURALINA TAKILANLARI ALKIŞLATTI

Bu erdemliler hareketinin son erdem abidesi olan ve 3 dönemi bitmişolmakla birlikte gönül kırgınlığı olmayana dava öncülerini alkışlamanızı istiyorum. Ayağa kalkıp onları alkışlayın. Allah onlardan, onların ailelerinden razı olsun. 

BEDDUA ODALARINDALAR

O provokasyonları yapanlar beddua odalarında baş başalar, ama AK Parti kadroları burada, bu vatanda olacaklar. Genel başkanımızı 2002’de yasaklayanlar, şu anda yargının önünde duramıyorlar. Ama AK Parti kadroları burada. Eğer biz bu topraklar için döktüğümüz terin emeğin karşılığında bu topraklarda bu dava için canımızı feda etmek gerekirse, bu topraklarda feda edeceğiz. Bu topraklar bizim ebedi diyarımızdır. İşte AK Parti kadroları ayaktayken, hiç kimse bir daha milli iradeye kumpas kurmaya cesaret edemeyecek.

Şimdi güzel seçim şarkımızı biraz önce dinlediğiniz şarkıya hitaben söylüyorum. 

Milli iradeyi korumaya var mısın? 

Kumpas kuranların karşısında ağrı dağı gibi durmaya var mısın? 

Reklamcısını Amerika’dan getiren, talimatını yurtdışından alanlara karşı biz bu ülkenin çocuğuyuz demeye var mısın?

KILIÇDAROĞLU'NA: KEDİLERLE BU İŞİ ÇÖZEMEZSİNİZ

Seçim beyannamemizin odağında insan onuru vardır. Her bir vatandaşımızın insan onuruna yakışır bir şekilde hayat sürmesi için gerekenleri yapacağız. Onurlu bir milletin bir daha IMF kapısına gitmemesi için, onurlu milletin bir daha kimseden hibe dilenmemesi için, bu bir inşa beyannamesidir. Biz bir tarihi hareket olarak, bir milli irade hareketi olarak ortaya vizyon koyarken, herkes konuşur biz yaparken CHP, MHP ve HDP neler yapıyor? Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. ABD'den ithal alkış politikalarıyla, kedilerle bu işi çözemezsiniz. Türkiye'yi herkes alkışlıyor. 

SEÇİM HEDEFİ

Hakkını yemeyelim Kılıçdaroğlu ilk kez bir seçimi kazandı. Ön seçimi kazandı. Onun babayiğitliği yüzde 35'e kadar. Ben ise AK Parti Genel Başkanı olarak yüzde 35 zilletini yaşamaktansa bu görevi bırakırdım. Biz yüzde 35'e değil, yüzde 55'e yüzde 60'a yürüyoruz. Bizim hedefimiz tek ve açıktır: 77 milyonun günlüne girmek. Bizim hayallerimize ulaşamazsın. Bizim gerçeklerimize senin hayallerin bile yetmez. Çıktığın meydanda daha heyecanın küçük. Gönlük küçük, gönlün küçük! Almıyor milleti.

AK PARTİ SEÇİM ŞARKISI: YENİ TÜRKİYE 

Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'nun salonu selamladığı sırada AK Parti seçim şarkılarından biri olan 'Biz Türkiye'yiz' şarkısı çalındı.

DAVUTOĞLU EŞİYLE GELDİ

Davutoğlu tanıtım toplantısının yapıldığı Ankara Spor Salonu'na eşi Sare Davutoğlu ile birlikte geldi. Salonu dolduran kalabalığı selamlayan Davutoğlu çiftçi, salondakilere çiçek hediye etti.

SLOGANLARLA KARŞILANDI

Davutoğlu, seçim beyannamesinin açıklanacağı tanıtım toplantısının yapıldığı Ankara Spor Salonu önünde bekleyen kalabalığa seçim otobüsü üzerinden seslendi. Davutoğlu salon girişinde "Ankara seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla karşılandı. 

AK Parti 2015 Milletvekili Seçimleri Beyannamesi'nin en çok merak edilen konusu ise kuşkusuz Başkanlık sisteminin beyannamede yer alıp almayacağı.

AK Parti'nin seçim beyannamesinin tanıtılacağı salonda hazırlıklar tamam

200 SAYFALIK SEÇİM BEYANNAMESİ

Yaklaşık 500 gazetecinin akreditasyon yaptırdığı toplantıda açıklanacak olan AK PARTİ 2015 Genel Seçim Beyannamesi'nin 200 sayfa civarında olması bekleniyor. 

AK Parti Seçim Beyannamesi'ne ilişkin en net açıklama geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan gelmişti. Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'yla seçim beyannamesine ilişkin görüşmeler yaptıklarını söylemiş ve beyannamede yer alacak Başkanlık sistemi bölümü için istişarelerde bulunduklarını açıklamıştı. 

Erdoğan şunları söylemişti:

"Başkanlık sistemiyle ilgili isteğim Başbakanlık'tan beri değil belediye başkanı döneminden itibaren isteyen bir adamım.

Buradan şunu söylemek istiyorum geçen hafta başbakanla konuştuk ve sayın başbakanda başkanlık sistemiyle iligli aldığı kaleme aldığı yazı okudum ve bu çerçevede iktidar partisi seçim çalışmalarında yer alacaktır."

DAVUTOĞLU SATIR SATIR YAZDI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, cumartesi günü Twitter'daki adresinden seçim beyannamesi çalışmasının fotoğraflarını paylaşmıştı. 

Davutoğlu tweetinde "Gelecek hafta açıklayacağımız seçim beyannamemiz Türkiye'yi 2023'e taşıyacak. Bu ülke için hayallerimiz var" demişti.
 
Tanıtım toplantısının yapılacağı Ankara Spor Salonu'nda dün incelemelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop ise seçim beyannamesine ilişkin şu bilgileri verdi:

"Seçim beyannameleri AK Parti'nin Türkiye'ye getirdiği yeniliktir. Daha önceleri siyasi partiler 1-2 sayfalık seçim beyannameleri hazırlamışlar. Ama bizim çok detaylı, iyi çalışılmış beyannamelerimiz Türkiye'nin nereden geldiğini, nereye gideceğini gösteren metinler olmuştur."

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2015, 12:42

YORUM EKLE