Daha fenası geliyor!

Son hava durumu yoğun kar yağışı uyarısı verdi. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan ve Kars için kar yağışı alarmı verildi.

Daha fenası geliyor!

TÜRKİYE'yi etkisi altına alan kar yağışı daha da kuvvetlenecek ve yer yer tipi şeklinde görülecek. Meteorolojinin yayınladığı son hava durumu raporunda Sakarya'dan Kars'a kadar 21 il için uyarı verildi.

Yoğun kar yağışı etkisini artırarak 19 ocak salı günü yurdun neredeyse tamamında hüküm sürecek. Hava sıcaklığı düşmeye devam edecek ve eksileri görecek. Çarşamba günü kar bir gün mola verecek ancak perşembe günü çok daha yoğun olarak geri dönecek.

HAVA DURUMU KAR UYARISI VERİLEN İLLER

Meteorolojinin yaptığı son hava durumu tahmininde kuvvetli kar yağışı uyarısı yer alıyor. Uyarı verilen iller şunlar;
Zonguldak, Sakarya, Bartın, Bolu, Düzce ile Kastamonu, Karabük, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan, Bitlis, Muş, Bingöl, Erzincan, Tunceli, Hakkari, Şırnak ve Ağrı ile Batman ve Siirt.

İSTANBUL HAVA DURUMU KAR NE KADAR SÜRECEK?

İSTANBUL hava durumu raporunda kar yağışının 19 ocak salı günü devam edeceği görülüyor. Hava sıcaklığı İstanbul'da daha da düşecek. Çarşamba günü kar mola verecek ancak perşembe günü önce sulu kar 22 ocak cuma günü ise kar etkili olacak.

ANKARA HAVA DURUMU NASIL?

ANKARA için yapılan son hava durumu tahmini eksi 1'lere inecek ısıyla kar yağışının devam edeceğini gösteriyor. Ankara hava durumunda kar yağışının çarşamba günü ara verip perşembeden itibaren devam edeceği görülüyor.

BURSA HAVA DURUMU KAR YAĞIŞI

BURSA için yapılan hava durumu tahmini salı günü devam edecek olan kar yağışının çarşamba duracağını gösteriyor. Bursa'da hava sıcaklığı düşerken perşembeden sonra yine kar yağışı var.

BALIKESİR HAVA DURUMU NASIL?

BALIKESİR için yapılan hava durumu tapmininde salı günü kar yağışı var. Çarşamba günü ara verecek olan kar yağışı Balıkesir'de perşembeden itibaren daha etkili olarak devam edecek. 
Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 18:32

YORUM EKLE