Bütün aile gözaltında!

Gaziantep'i sarsan cinayetleri işleyen Yusuf Taş 55 gün sonra yakalandı.

Bütün aile gözaltında!

Gaziantep’te bütün ailesini katleden katil zanlısı Yusuf Taş 55 gün sonra yakalandı. 9 kişiyi öldüren Yusuf Taş, emniyetten çıkmadan önce sinir krizleri geçirdi, ardından Emniyetten çıkarken hüngür hüngür ağladı.

Yurt dışına kaçma hazırlığındayken yakalanan Yusuf Taş'ın hedefinin sevgilisinin yaşadığı İtalya'ya gitmek olduğu ortaya çıktı. Cinayetin ardından Yusuf Taş'a yardım ettiği gerekçesiyle babası, kardeşi ve dayısı da gözaltına alındı.

9 KİŞİYİ ÖLDÜRÜP ÖLDÜRMEDİĞİMİ BİLMİYORUM

Sorgulamasında sık sık ağlama krizine giren Yusuf Taş, cinayetleri işleyip işlemediğini bilmediğini söyledi. Polislere eşi ile konuşmak üzere teyzesinin evine gittiğini belirten Yusuf Taş, "Tartışırken öfkelenip tabancamı elime aldım. Ama sonrasını hatırlamıyorum. 9 kişiyi öldürüp, öldürmediğimi bilmiyorum" dedi.

55 GÜN NEREDE KALDI?

Yusuf Taş, kaçak hayatı yaşadığı 55 gün içerisinde nerede yaşadığına ilişkin yöneltilen soruyu da, "Dağ, taş nerede bulduysam kaldım. Sabit bir yerde durmadım" diye cevapladı.


 AVRUPAYA KAÇACAKTIM

Sorgulamasında İngilizce, Almanca dillerini bildiği ve bu nedenle yurtdışına çıkmak istediğini de söyleyen Taş, "Yunanistan'a gidecek Suriyeli sığınmacılar ile birlikte Ege'den Yunanistan'a gidecek, oradan da İtalya olmadı, her hangi bir Avrupa ülkesine gitmek istiyordum" dediği öğrenildi.

BİLETİ KARDEŞİ ALDI BABA PARAYI VERDİ DAYI TESLİM ETTİ

Öte yandan sorgulamasında taksiyle otogara giden Yusuf Taş adına İzmir'e gidecek otobüs biletini kardeşi Şerif Taş'ın aldığı belirlendi.G özaltına alındığı sırada üzerinde bulunan 6 bin lira parayı ise babasının temin ettiği ve Yusuf Taş'a da dayısı Arif Toz'un ulaştırdığı ortaya çıktı. Bunun üzerine gözaltına alınan 9 kişinin katili Yusuf Taş'ın babası, kardeşi ve dayısı ise sorgulamalarında susma hakkını kullandı. Yusuf Taş'ın babası Halil Taş'ın evinde yapılan aramada ele geçirilen tabancanın ise 9 kişinin ölümü sırasında kullanılan silah olduğu belirlendi.

AĞLAYARAK ADLİYEYE GÖTÜRÜLDÜ

Gece yakalanan ve öğle vaktine kadar süren sorgulamasında sık sık gözyaşı döküp sinir krizi geçiren Yusuf Taş, adliyeye götürüldüğü sırada da hıçkırarak ağladı. Polis yeleği giydirilen ve elleri arkadan kelepçelenen Yusuf Taş, polislerin arasında adliyeye götürülürken gözyaşı dökmeyi sürdürdü.


YORUM EKLE