Bu saatlerde yola çıkmayın!

Bayram tatili trafiği bu yıl erken başladı. Ramazan Bayramı tatili başlamadan bayram trafiği kendini gösterdi.

Bu saatlerde yola çıkmayın!
BAYRAM TRAFİĞİ ERKEN BAŞLADI

Bugün akşam mesai bitimiyle başlayacak Ramazan Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenlerin erken yola çıkmasıyla Anadolu yakasına geçişlerde trafik gece geç saatlere kadar devam etti.

TEM otoyolunda kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.  

FSM YOL DURUMU TRAFİK DURDU

 Fatih Sultan Mehmet  Köprüsü’nde trafik adeta kilitlendi. Köprüdeki yoğunluk sabah 05:00'e kadar devam etti.  

TEM YOL DURUMU ANKARA İSTİKAMETİ

Ağır tonajlı araçların da saat 22.00 itibariyle trafiğe çıkmasıyla TEM Otoyolu’nda yoğunluk daha fazla hissedildi. Özellikle Tem Otoyolu Ümraniye mevkii Ankara istikametinde trafik durma noktasına geldi.

BAYRAM TRAFİĞİ İSTANBUL YOL DURUMU SAAT 11.00

İstanbul'da bugün saat 11.00 itibariyle trafik yoğunluğu yol durumu şöyle:


BU SAATLERDE BAYRAM TRAFİĞİNE ÇIKMAYIN

Trafik Müfettişi Selçuk Dedeoğlu, bayram trafiğine çıkacaklara şu uyarılarda bulundu:

"Yola çıkışlar bayramdan bir önce veya bir gün sonra yapılmalı. Çünkü insanlar yarış için start almış gibi akın akın yola çıkacaklar.

Herkes aynı anda çıktığından ana arterlerle beraber alternatif güzergâhlar da tıkanıyor. Öğlen 12.00-15.00 saatleri arası gece ise 00.00-05.00 arası vücut uykuya yatkın olduğundan yola çıkmayın.

İftarda aşırı yiyip direksiyona geçmeyin. En fazla 2 saatte bir 15 dk araçtan inerek hareket edilmeli."


BAYRAM TRAFİĞİNDE BU YOLLARA DİKKAT!

-TEM Otoyolunun Metris Kavşağı-Levent 1. Kavşağı arasında üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları için İstanbul-Ankara istikametinde 22.00- 06.00 saatleri arasında çalışma yapılan şerit trafiğe kapatılarak 08.08.2016 tarihine dek ulaşım diğer şeritlerden sağlanacak.

-Anadolu Otoyolunun Kaynaşlı Kavşağı ile Abant Kavşağı arasında üst yapı yenileme çalışması nedeniyle İstanbul-Ankara istikametinde otoyol üzerinde bulunan tünel ve viyadük geçişlerinde trafiğin iki yönlü sağlanabilmesi amacıyla Kaynaşlı Kavşağı-Abant Kavşağı arası yol trafiğe kapatılarak ulaşım Kaynaşlı Kavşağından D-100 yoluna yönlendirilerek Abant Kavşağından otoyola tekrar katılım sağlanıyor.

-TEM Otoyolunun Kapıkule-Edirne Batı Kavşağı-Kınalı Kavşağı Kesimi arasında bulunan köprü, viyadük ve üst geçitlerde yaya korkuluklarının yenilenmesi çalışmaları nedeniyle her gün 07.00-19.00 saatleri arasında her iki yönde emniyet şeridi ve sağ şerit, gerektiğinde ise kısa süreli sol şerit trafiğe kapatılarak ula- şım diğer şeritlerden sağlanıyor. Uygulama 10.08.2016’ya dek devam edecek.
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 12:13

YORUM EKLE