Bakın işin aslı neymiş!

HDP'li Fırat, Demirtaş'ın fotoğrafla ilgili "Ben kötü bir şey mi yapıyorum? Ailemle, dinleniyordum. Suruç oldu. Ailemi Diyarbakır'a bıraktım. Ben Suruç'a gittim." dediğini aktardı.

Bakın işin aslı neymiş!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın interneti sallayan tatil fotoğrafıyla ilgili HDP milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat konuştu.

Cumhuriyet gazetesinden Selin Ongun'a röportaj veren Fırat, Demirtaş'la deniz yatağındaki fotoğrafıyla ilgili konuştuğunu söyledi.

Fırat, Demirtaş'ın fotoğrafla ilgili, "Kendisine de sordum: Yalanlama yapacak mısınız? Lüzum hissetmiyorum, kesinlikle bunu yalanlamam, dedi. "Ben kötü bir şey mi yapıyorum? Ailemle, çocuklarımla dinleniyordum. Suruç oldu. Çocukları, ailemi hemen Diyarbakır'a bıraktım. Ben Suruç'a gittim." dediğini aktardı.

İşte röportajdaki o bölüm

DEMİRTAŞ: ÇOCUKLARIMLA DİNLENİYORDUM, SURUÇ OLDU; AİLEMİ DİYARBAKIR'A BIRAKTIM, SURUÇ'A GİTTİM

Demirtaş'ın deniz yatağındaki fotoğrafı yayımlanırken, haberin verilişi "Kandil bombalanıyor, o tatilde" şeklindeydi. O resmin sizdeki karşılığı nedir?

Unuttukları bir şey var. O resim, o otelin güvenlik kamerası tarafından çekilmiş bir resim. Onun altında saat ve dakika var. O sırada Suruç olmamış. Kendisine de sordum: Yalanlama yapacak mısınız? Lüzum hissetmiyorum, kesinlikle bunu yalanlamam, dedi. "Ben kötü bir şey mi yapıyorum? Ailemle, çocuklarımla dinleniyordum. Suruç oldu. Çocukları, ailemi hemen Diyarbakır'a bıraktım. Ben Suruç'a gittim." dedi.
O resmin altındaki saatte bunun Suruç'tan önce olduğu belli. Ama iğrenç olan şu: Devletin güvenlik makamları o görüntüyü otelin güvenlik kamerasından alıyor. Devletin güvenlik mekanizması bunun üzerine kurulmuş ise orada Suruç olur, Diyarbakır olur, parti binalarımızın bombalanması olur.

Devletin güvenlik makamlarının işi anarşi ile uğraşmak değil, Kürt politikacıları nasıl itibarsızlaştırabiliriz mi? Ayrıca bunun bir propaganda malzemesi olarak gösterilmesi bu devletin Kürtlere bakış açısını da çok güzel dile getiriyor. Bir Türk havuza da girer, deniz yatağında da güneşlenir ama bir Kürt yapamaz! Problem buradan. Algı operasyonunun temelinde bu da var. Bunu lanetliyorum.

DEMİRTAŞ'IN O FOTOĞRAFLARI

Selahattin Demirtaş'ın tatilde olduğuna dair fotoğraf internete düşmüştü.
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2015, 15:49

YORUM EKLE