Bakanlar Kurulu'ndan karar çıktı!

TUNCELİ merkez ve bazı ilçelerde 11 bölge Bakanlar Kurulu kararıyla 6 ay süreyle 'Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi' ilan edildi.

Bakanlar Kurulu'ndan karar çıktı!

TUNCELİ 'de terör olayları nedeniyle 11 bölge “Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi” ilan edildi. Bu bölgeler 6 ay boyunca kapalı olacak. 

Konuya ilişkin Tunceli Valiliği’nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, kentte toplumsal olay görünümlü eylemlerin artış göstermesi ve bölücü terör örgütünün arazide üslenmesini engellemek, halkın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla 11 bölgenin Bakanlar Kurulu kararıyla 1 Eylül 2015 ile 1 Mart 2016 tarihleri arasında “Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi” ilan edildiği belirtildi.

6 AY BOYUNCA VATANDAŞLAR GİREMEYECEK

İl merkezinde 6, Ovacık’ta 2, Hozat ve Nazımiye ilçesinde 1’er olmak üzere toplamda 11 yerin geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildiğinin belirtildiği açıklamada, vatandaşların 6 ay süreyle bu alanlara girmelerinin yasaklandığı kaydedildi.

BİSMİL'DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI


Öte yandan Bismil Kaymakamlığı tarafından ilçedeki 4 mahallede bugün saat 14.00’den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bismil Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bölücü Terör örgütü mensuplarının yakalanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı il idaresi kanunun 32/C maddesi (İlçe sınırları içinde huzur ve güvenliğinin kişi dokunmazlığının tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve önleyici kolluk yetkisi kaymakamın ödev ve görevlerindendir.

Bunları sağlamak için Kaymakam gereken karar ve tedbirleri alır) maddesi gereğinceiİlimiz Bismil İlçesi’nde 8 Eylül 2015 günü saat 14.00’den geçerli olmak üzere ikinci bir emre kadar, Tekel Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Fırat Mahallesi ve Ulutürk Mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 16:44

YORUM EKLE