Atatürk Havalimanı'na asıldı! Herkes şok oldu..

Son dönemde özellikle de darbe girişimi sonrası Batı dünyasında estirilen Türkiye aleyhtarı kampanyaların ardı arkası kesilmiyor.Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan iki reklam panosuna "Seyahat uyarısı: İsveç'in dünyada tecavüz oranı en yüksek ülke olduğunu biliyor musunuz?" yazısı konuldu.

Atatürk Havalimanı'na asıldı! Herkes şok oldu..

Son olarak İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström'ün "Türkiye'nin 15 yaşın altındaki çocukların cinsel ilişkiye girmesine izin vermesine dair kararı iptal edilmeli. Çocukların şiddet ve cinsel istismara karşı daha az değil, daha fazla korunmaları lazım" şeklindeki tweeti ortalığı karıştırdı.

Wallström'ün attığı tweet; Viyana Uluslararası Havalimanı'nın yolcu salonunda, Kronen Zeitung gazetesine ait elektronik panoda Türkiye'de 15 yaşın altındaki çocukların istismarına izin verildiğinin iddia edilmesi nedeniyle yaşanan bilgi kirliliğinin ardından gelmişti.

Avusturya'nı başkenti Viyana'dan yayılan iftiraya benzer bir misilleme geldi. Türkiye tepkisini yalan ile değil gerçekler üzerinden verdi.

YAZILI İLAN VERİLDİ

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'ndeki bir billboarda, Türkçe ve İngilizce "Seyahat uyarısı. İsveç'in dünyada tecavüz oranı en yüksek ülke olduğunu biliyor musunuz?" yazılı ilan verildi.

Terminalde turistlerin yoğun olarak kullandığı alana konulan ilanda, Güneş gazetesinin "Tecavüz ülkesi İsveç" manşetli sayfası da bulunuyor.

ÖZEL ŞİRKET TARAFINDAN YÖNETİLİYOR


İlanın, uçaklarının bulunduğu körüğe giden yolcuların dikkatini çektiği görüldü. Havalimanında bulunan reklam panolarının özel bir şirket tarafından işletildiği öğrenildi.

"BUNLAR YALAN OYUNA GELMEYELİM"

Yurt dışında yaşayan Şerif Doğan ise Türkiye'nin güzelliklerine dikkati çekerek, Türkiye üzerinde oyunlar oynandığını ifade etti.

Doğan, bazı asılsız haberlerle Türkiye'nin karalanmaya çalışıldığını anlatarak, "Bu ülkeyi aynı Suriye gibi, Irak gibi, Afganistan gibi bölmeye çalışıyorlar. Bunlar yalan, oyuna gelmeyelim." dedi.

"ŞU ANDA CENNET GİBİ YERDE YAŞIYORUZ"

Almanya'da yaşayan yolculardan Selahattin Ödük, yaptığı açıklamada, Avrupa'nın, Türkiye'nin turizmini etkilemek için bazı çalışmalar yürüttüğünü söyledi. Ödük, bu duruma karşı olduklarını ifade ederek, "Türkiye'yi karalamaya çalışıyorlar. Şu anda cennet gibi bir yerde yaşıyoruz." diye konuştu.

Ödük, "Avrupa 'Türkiye'ye giderseniz bomba olayı var, şu var bu var, şu olay oluyor' diyerek, hep korkuyla turistik yerlerimizi boşaltmaya çalışıyor. Kıskandıklarından bunu yapıyorlar." değerlendirmesinde bulundu.


YORUM EKLE