Aranan isim Türkiye'ye döndü!

"14 Aralık" operasyonu kapsamında Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca'nın da aralarında bulunduğu 12 kişi "tutuklama", 4 kişi ise "adli kontrol" talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Aranan isim Türkiye'ye döndü!

Operasyondan 1 gün önce yurtdışına çıktığı belirlenen Nuh Gönültaş ise Türkiye'ye döndüğünü duyurdu.

"14 Aralık" operasyonu kapsamında gözaltına alınan 16 kişi, Sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.
 
Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın da aralarında bulunduğu 12 kişi “tutuklama", 4 kişi ise “adli kontrol" uygulanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. 
 
16 kişinin ifadesinin Nöbetçi 1 Sulh Ceza Hakimliği hakimi Bekir Altun tarafından alınacağı öğrenildi. İfadeler henüz başlamazken hakimliğin bulunduğu adliyenin 6. katında ise geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü. 
 
  İstanbul merkezli 13 ilde 14 Aralık'ta başlatılan operasyonlar  kapsamında 30 kişi yakalanmış, Cumhuriyet savcısı tarafından ifadeleri alınan  şüphelilerden Elif Yılmaz, Ebru Şenvardar, Naci Çelik Berksoy, Hüseyin Gülerce,  Makbule Çam Elamdağ, Ahmet Şahin, Ali Kara, Salih Asan, Engin Koç, Hikmet  Tombulca, Samim Noyan ve Fahri Sarrafoğlu serbest bırakılmıştı.
 
NUH GÖNÜLTAŞ: ARTIK TÜRKİYE'DEYİM
 
Soruşturma kapsamında aranan ve operasyondan önce yurtdışına çıktığı belirlenen yazar Nuh Gönültaş ise Türkiye'ye döndü. Gönültaş, twitter hesabından şu mesajları paylaştı:
 
-Nihayet Türkiye'deyim. Yarın sabahtan savcilara gidip neler oluyor diyecegim, sorularini cevaplayacagim
 
-Bi kaç gündür Moskova'daydım, Ruslar kan ağlıyor, Putin de malesef çok zor durumda. Ruble yüzde yüze yakın devalüe oldu.
 
-Benim için kaçtı diyenler, Amerika'ya kaçtı diyenlere kapak olsun. Amerika'da değil, Moskova'daydım. Bir ülke nasıl çöküyor, gördüm
 
-AB ve ABD'nin Rusya'yı Kırım'ı işgal ettiği için cezalandırdığı çok açık. Diz çöktürüyorlar adeta. Fakat Ruslar dirençli insanlar...
 
-Arkadaşlar... Ben kaçak duruma düşmedim. Yurt dışına gittiğimde hakkımda hiç bir karar yoktu, hala da yok.
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2014, 10:48

YORUM EKLE