Akrabaları reddetti!

Selda Karafazlı Kurşun'un yakınları: HDP’den aday oldu akrabalıktan reddediyoruz

Akrabaları reddetti!

RİZE'de Halkların Demokratik Partisi (HDP) 2'nci sıra Milletvekili adayı olan Selda Karafazlı Kurşun, akrabalarından bir grup tarafından basın toplantısıyla akrabalıktan reddedildi. Genç kadına sahip çıkan baba Gençağa Karafazlı, akrabaları hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Ali, Lokman, Harun, Birkan, Yüksel, Akif ve Osman Karafazlı, basın toplantısı yaparak HDP'den milletvekili adayı olan Selda Karafazlı Kurşun'u bundan böyle akraba olarak kabul etmediklerini açıkladı.

Ali Karafazlı, "Selda Karafazlı Kurşun, aileye yakışmayacak bir siyasi partide aday oldu. Herkesin farklı siyasi görüşü vardır. Ailemiz geniş olduğu için bizde de farklı görüşte kişiler var. Biz HDP'yi siyasi parti olarak kabul etmiyoruz. Ne bizim ailemiz, ne de Rize'de başka aileler bu partiyi kabul etmiyor.

Sokağa çıktığımızda bize PKK terör örgütü gözüyle bakılmasını istemiyoruz. Siyasi partilere değil terör örgütüne karşıyız. Ailemizden bu partide aday olan kişiyle beraber değiliz. Kesinlikle bizimle bir bağı kalmamıştır" dedi. Lokman Karafazlı ise "Karafazlı soy isimli birinin HDP'den aday olması bizi son derece rahatsız etti. Adaylıktan çekil' diye uyarılarımızı yaptık. Bundan sonra bizim akrabamız değildir. Tek başınalar. Hiçbir Karafazlı onların yanında değildir" ifadelerini kullandı. 

BABASI SAHİP ÇIKTI
Akrabaları tarafından reddedilen Selda Karafazlı Kurşun'un babası Gençağa Karafazlı, akrabaları hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

 Karafazlı, akrabalarının tutumunu şiddetle kınadığını ifade ederek, "Kızımız cesurca bir adım attı. Kızımız üzerinden HDP’nin Rize’deki çalışmalarına engel olmak istiyorlar. Selda, çalışmalarını sürdürecek, adaylıktan asla çekilmeyi düşünmüyor. Bu provokasyona gelmeyeceğiz. HDP'nin Rize'de çalışma yapmasını istemeyen bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Selda Karafazlı Kurşun , Kanal D ekranlarında yayınlanan 'Ben Bilmem Eşim Bilir' de yarışmıştı.    
Selda Karafazlı Kurşun, internet üzerinden yayınlanan Otisabi dizisinde de rol aldı. 
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2015, 11:34

YORUM EKLE