AK Parti'nin ünlü oteli satılıyor!

Bank Asya iki bağlı ortaklığındaki tüm hisselerini 132 milyon TL karşılığında satma kararı aldı.

AK Parti'nin  ünlü oteli satılıyor!

Bank Asya iki bağlı ortaklığındaki tüm hisselerini 132 milyon TL karşılığında satma kararı aldı. Sattığı yerlerden biri de AK Parti'nin 17 Aralık operasyonlarına kadar kamp yaptığı Kızılcahamam'daki oteli oldu. 

Bank asya'dan KAP'a yapılan açıklamaya göre banka Tuna Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'ndaki hisse payının tamamını 62.8 milyon TL karşılığında satacak. Bankanın Tuna Gayrimenkul’de yüzde 24.18 hissesi bulunuyor.

BANK ASYA'DAN A101 BAŞVURUSU

Banka aynı şekilde yüzde 99.93'üne sahip olduğu Nil Yönetim Hizmetleri’ndeki hisselerinin tamamını da 69.25 milyon liraya satacak. Her iki satışla ilgili olarak satış protokolleri imzalanırken, işlemlere ilişkin yasal izin ve diğer süreçler de başlatıldı.

Bank Asya iştirak ve bağlı ortaklıkları ile ilgili potansiyel satış fırsatlarının belirlenmesi, alıcı gruplarla görüşmelerin yapılması için genel müdürlüğe yetki verdiğini Haziran başında açıklamıştı.

AK PARTİ'NİN KAMP YAPTIĞI OTELİ SATTI

Bank Asya'nın sattığı Tuna Gayrimenkul şirketi bünyesinde, Kızılcahamam Asya Termal Otel bulunuyor. Söz konusu tesis, AK Parti'nin istişare toplantılarına uzun yıllar ev sahipliği yapmıştı. Ancak 17-25 Aralık sonrası, AK Parti, son istişare toplantısını Afyon'a almış ve Güral Otel'de yapmıştı.

Tuna Gayrimenkul'ün bünyesinde, yapımı devam eden üç gayrimenkul projesi daha bulunuyor. Nil Yönetim Hizmetleri şirketi ise, Asya Termal’de işletmecilik hizmeti veriyordu.

HABER İÇİN TIKLA>>>
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 17:10

YORUM EKLE