Ağlayarak geldi ama..

Hakkari'nin Çukurca ilçesine bağlı Çığlı köyünde anasınıfı öğretmenliği yapan Bilge Balcılar Gümüş, ağlayarak geldiği köyde İngilizce öğretmeni Yasin Gümüş ile tanışıp yuva kurdu - Anasınıfı öğretmen Gümüş: "Buraya ağlayarak gelmiştim. Geldikten sonra herhangi bir sorun olmadığını gördüm. Şimdi burada çok rahatız, hiçbir sıkıntımız yok"

Ağlayarak geldi ama..

Irak sınırındaki Çığlı  köyünde anasınıfı öğretmenliği yapan Osmaniyeli Bilge Balcılar Gümüş, köyde  tanıştığı İngilizce öğretmeni Yasin Gümüş ile tanışıp evlendi.

   Sivaslı Yasin Gümüş ve Osmaniyeli Bilge Balcılar Gümüş, aradıkları  aşkı, Çukurca ilçesine bağlı Çığlı köyünde buldu. Yaklaşık 3 yıl önce Çığlı Köyü  Ortaokuluna atanan İngilizce öğretmeni Yasin Gümüş ile 2 yıl önce Çığlı Şehit  Binbaşı Erdoğan Özdemir İlkokuluna tayini çıkan anasınıfı öğretmeni Bilge  Balcılar Gümüş, bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle kimsenin gelmek  istemediği Çığlı'da göreve başladı.

    Yaşadıkları tüm imkansızlıklara ve ailelerinden uzakta olmalarına  rağmen Çığlı köyü çocuklarına iyi bir gelecek sunmak adına özveriyle çalışan  öğretmenler, birbirlerini görür görmez aşık oldu.

    Yaklaşık bir yıl devam eden ilişkilerinin ardından evlenmeye karar  veren genç öğretmenler, ailelerinin de onay vermesiyle 4 ay önce düğün yaptı.

   Irak sınırındaki Çığlı köyünde gerçek aşkı bulduğunu belirten  İngilizce öğretmeni Yasin Gümüş, AA muhabirine, Türkiye'nin sıfır noktasında  öğretmenlik yapmanın heyecanını ve mutlu giden evliliğini anlattı.
Kendisinden bir yıl sonra köye gelen eşine, görür görmez aşık olduğunu  belirten Gümüş, şöyle konuştu:

 "Eşimin tayini çıkınca, göreve başlama yazısını okula getirdi. Ben de  o sırada okulun idare bölümündeydim. O zaman gördüğümde eşim olacak insan bu  demiştim. Bir sene arkadaşlık yaptık. Daha sonra evlendik. 4 aydır evliyiz ve çok  mutluyuz. Köylüler bize çok yardımcı oldu.

Hatta düğünümüzü köyde yapma  teklifinde bulundular. Köy şartlarına, köylülere ve öğrencilerimize alıştık. Sağ  olsunlar hepsi her konuda bize yardımcı oluyorlar.

    Batıda artık kaybetmekte olduğumuz birçok değeri burada görebiliyoruz.  Özellikle çok misafirperverler. Burada çocuklarımızın eğitimi için gece gündüz  çalışıyoruz."

    Atamasının Çığlı'ya yapıldığını öğrendiği gün gözyaşlarına boğulduğunu  ifade eden anasınıfı öğretmeni Bilge Balcılar Gümüş de ilk zamanlar yaşadığı bazı  sıkıntıların da eşiyle tanıştıktan sonra son bulduğunu ve mutluluğu Çığlı'da  bulduğunu söyledi.

    Gümüş, 2 yıldır köyde görev yaptığını ve mutlu bir evliliği olduğunu  bildirerek, "Buraya ağlayarak gelmiştim. Geldikten sonra herhangi bir sorun  olmadığını gördüm.

Şimdi burada çok rahatız, hiçbir sıkıntımız yok. Köylüler bize  çok iyi davranıyor. Batıda yaşayamayacağımız öğretmenliği biz burada yaşıyoruz.  Buradaki çocuklara bir şeyler öğretmek çok daha güzel ve heyecanlı.  Meslektaşlarımız da hiç çekinmeden buralara gelsinler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:53

YORUM EKLE