Adaylar dikkat! KPSS şartı olmaksızın yapılacak..

Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, en az lise veya dengi okul mezunlarından askerlik hizmetini tamamlamış olanlar, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) şartı aranmaksızın, mülakatla polis meslek eğitim merkezlerine alınabilecek.

Adaylar dikkat! KPSS şartı olmaksızın yapılacak..
Özel Harekat Polisi 2016 alımı ile ilgili son dakika bir açıklama geldi. OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile özel harekat polisi alımları KPSS şartı olmaksızın yapılacak. KPSS'siz özel harekat polisi olmak için aranan şartlar neler?

POLİS EĞİTİM MERKEZLERİNE ALINABİLECEK

Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. KHK'ya göre, özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, en az lise veya dengi okul mezunlarından askerlik hizmetini tamamlamış olanlar, KPSS şartı aranmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarıyla polis meslek eğitim merkezlerine alınabilecek.

36 AYDAN FAZLA SÜRE GEÇMEMİŞ OLMASI GEREK

Bu kişilerin, 28 yaşından gün almamış ve terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla süre geçmemiş olması gerekecek.

Öte yandan, 2006 sonrasında 5467, 5662 ve 5765 sayılı kanunlarla kurulan devlet üniversitelerinde görev yapan öğretim üyeleri, 75 yaşında emekli olabilecek. Bu uygulama, 31 Aralık 2020'ye kadar devam edecek.

YORUM EKLE