Acılı babadan tüyler ürperten şüphe!

Nehir'in cesedinin bulunduğu yeri defalarca aradıklarını anlatan babası Erkan Aslan, "Orası daha önce bataklı değildi, cesedi de çürümemiş" dedi.

Acılı babadan tüyler ürperten şüphe!

Van'ın Gürpınar İlçesi'ne bağlı Kırkgeçit köyünde 29 Ekim’de kaybolan 4 yaşındaki Nehir’in cesedi evine 40 metre mesafede bulundu. Baba, “Oraya defalarca bakıldı. Bedeni de çürümemiş. Öldürülüp atılmış olmasından şüpheleniyorumdedi.

4 yaşındaki Nehir Aslan, 29 Ekim 2014’te evinin yakınlarında oynarken kayboldu. Jandarma, AFAD ekipleri, köylüler günlerce Van’ın Gürpınar ilçesine bağlı Kırkgeçit Mahallesi’nin altını üstüne getirdi. Komşu köyler, mağaralar, dere kenarları arandı. Bütün aramalara rağmen sadece ayakkabıları evinden 300 metre uzaklıkta bulundu. Aradan 4.5 ay geçtikten sonra Nehir’in cansız bedeni, evlerine 40 metre mesafedeki bataklıkta bulundu.

‘Bedeni çürümemiş’

Baba Erkan Aslan kızlarının bulunmasını şöyle anlattı: “Kızımın bulunduğu yer ile bizim evin arasında komşumuz var. Komşumuz sabah köyün çeşmesine gidiyor. Dönüşte suyun üstünde bir karaltı görüyor ve kayınpederime söylüyor. Kayınpederim de oraya gidince Nehir’in cesediyle karşılaşıyor. Ardından bana ve jandarmaya haber verdi.” Aslan buldukları bedenin kızına ait olduğundan emin ancak şüphe içinde: “Kızımın bedeni çürümemişti, üzerindeki elbiseler de onundu. Sadece kıyafetlerde belli oranda çürüme vardı.”

‘Şüphelerim var’

Olayla ilgili kafasında şüpheler olduğunu söylüyor Aslan: “Kızımın bulunduğu yeri hem jandarma, hem AFAD hem de köylüler defalarca aradı. Orada ilk günden bulunması gerekirdi. İkinci soru ise kızım kaybolduğunda bataklığın olduğu yerde bir damla su yoktu, kuruydu. Şimdi bataklık durumunda. O dönemde kızımın oraya düşüp boğulma ihtimali kesinlikle yok. Üçüncü soru işareti ise 4 ay içinde cesedinin çürümüş olması gerekirdi. Oysa biz kızımız olduğunu hemen anladık, çok az çürüme vardı.”

Adli tıp cevap verecek

Aslan, ‘Biz kızımın peşine düştük ve bütün imkanlarımızla aradık. Kafamdaki soru şu, kızımı kaçırdılar ve ardından yakalanmamak için öldürüp sonra buraya mı attılar? Bu sorunun cevabını bilmiyorum ama kafamdaki tek soru bu. Bunun cevabını ise adli tıptan çıkacak rapor verecek.” Aslan ailecek günlerdir kızlarını aradıklarını ve tek tesellilerinin de artık kızlarını bulmak olduğunu söyledi:

“Her gün kızımı dilendiriyorlar mı, sattılar mı, nerede, sıcak bir yerde mi kalıyor, karnı tok mu soruları içimi kemiriyordu. Şimdi tek tesellimiz onu cansız da olsa bulmuş olmak. Ciğerim yanıyor ama kızıma ne olduğunu sonunda öğrenmiş olacağım.”

Ayakkabıları ile bulunduğu yer ters

Baba Aslan kafasındaki son soru işaretini ise şöyle açıklıyor: “Kızımın ayakkabıları evin yukarısında ve yaklaşık 300 metre uzaklıkta bulundu. Şu anda bedeninin bulunduğu yer ise evin karşısında ve 40 metre mesafede. Bulunduğu yer ev ile ayakkabıların olduğu yer arasında olsa ‘eve gelirken ölmüş’ diyeceğim ama böyle bir durum yok.

İkisi ayrı yerde. Ayrıca ayakkabıların olduğu yerden eve giden 4 farklı yol var. Kızım bu yolları biliyordu. Akıllı bir kızdı ve bu yollardan birini kullanırdı. Ancak şimdi bulunduğu yer çimenlik ve yol yok. Bu tarafa gelmezdi.”
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2015, 13:41

YORUM EKLE