3.Köprü çalışmasında İskele çöktü. 3 ÖLÜ

3. köprünün yol yapım çalışmasında, beton dökümü esnasında kalıbın açılması sonucu meydana gelen göçükte 3 işçi hayatını kaybetti.

3.Köprü çalışmasında İskele çöktü. 3 ÖLÜ
İstanbul’da ‘Yavuz Sultan Selim’ adı verilen 3. köprünün Beykoz Çavuşbaşı mevkii bağlantı yolu çalışmaları kapsamında inşası süren viyadükte akşam beton dökülürken kalıp açıldı ve göçük yaşandı. Beton kalıpların üzerinde çalışan 5 işçiden 3’ü aşağı düşerek feci şekilde yaşamını yitirdi.

İtfaiye ekipleri ve inşaatta çalışan işçilerin kurtarma çalışmaları sonucu bu işçilerin cansız bedenlerine ulaşılabildi. Diğer işçiler ise köprü inşaatının beton blokları üzerinde mahsur kalarak kurtarılmayı bekledi. Ekipler enkazdaki arama ve kurtarma çalışmalarını geç saatlere kadar sürdürdü.

50 METREDEN TOPRAK ZEMİNE DÜŞTÜLER

Göçme sırasında beton bloklar üzerinde bulunan bulunan işçilerden 3’ü yaklaşık 50 metreden toprak zemine düşerken, bir işçininde göçme esnasında viyadükteki beton bloklar arasında bacağının sıkışması sonucu yaralandı. Bazı işçiler ise köprü inşaatının beton blokları üzerinde mahsur kaldı.

İKİSİ KARDEŞ ÇIKTI

Öte yandan göçükte hayatın kaybeden Kahraman Baltaoğlu’nun 2 gün önce işe başladığı belirtilirken, Lütfü Bulut, Yaşar Bulut ve yaralı olarak kurtarılan Sonay Bulut’un kardeş oluğu, Lütfü Bulut’un evli ve 3 çocuk babası ,Yaşar Bulut ile Kahraman Baltaoğlu’nun ise evli oduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2014, 17:26

YORUM EKLE