Tırlar İçin Güvenlik Ekranı Böyle Geliştiriyor!

 "Samsung, yol güvenliği için tırlara ekran entegre ediyor!"

Bu kablosuz kameralar aldığı görüntüyü arka kısma monte edilen ekranlara aktarılıyor. Böylece tırın arkasında kalan sürücü karşı şeritten gelen trafiği rahat bir şekilde görebiliyor. Kameraların gece görüş özelliği de var.
Bir sürücünün en zor anlarından birisi arkasına takıldığı tırı karşı şeritten gelen araçları gözleyerek sollamasıdır. Tır genelde büyük olduğu için görüş açısını kapatır ve sürücünün sol şeride birkaç hamle yapmasına sebep olur.
Bu gerçekten yola çıkan Samsung, Arjantin'de yeni bir teknolojinin denemelerini yapıyor. The Safety Truck adındaki projede Samsung kendi tır filosunu kullanmış. Proje kapsamında tırların ön kısmına yolu gösterecek şekilde kablosuz kameralar entegre edilmiş. 
Sistem daha çok filo tarzındaki tır gruplarına hitap ediyor. Zira tek bir tırın bu sistemi kullanması oldukça tuzlu olacaktır. Genelde büyük firmaların bu tür bir sistemi yol güvenliğine katkı sağlamak açısından tercih edeceği düşünülüyor. Projenin ne kadar büyüyeceği ve gelişeceği şimdilik bilinmiyor.

YORUM EKLE