Yönetim gereken cezayı verir

Beşiktaş Teknik Direktörü Aybaba, Fernandes'in bir kadını darp ettiği iddiasıyla ilgili, yönetimin gereken cezayı verebileceğini söyledi..

Yönetim gereken cezayı verir
İSTANBUL

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, bir kadını darbettiği iddia edilen Portekizli futbolcu Manuel Fernandes'in böyle bir şey yapacağına inanmadığını söyledi.

Aybaba, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman sırasında basın mensupları ile yaptığı sohbette Fernandes konusuna değindi. 

Portekizli futbolcunun gezmeyi ve eğlenmeyi sevdiğini kaydeden Aybaba, "Eskişehirspor maçı öncesi adı bir olaya karışmış. Böyle bir şey yapacağına inanmıyorum. Olay emniyet ve yargıya intikal etmiş, bu nedenle fazla konuşmaya gerek yok" ifadelerini kullandı.

Aybaba, Fernandes'in sakat olduğunu ve bu olayla ilgili kendisiyle henüz konuşmadığını ifade ederek, ''Geldiğinde konuşuruz. Konunun ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Pazartesi günü emniyet yetkililerince tesislerde ifadesi alınmış. Ben böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyorum" diye konuştu.

Fernandes'e ceza verilip verilmeyeceği sorusuna Samet Aybaba, "Futbolcular için kulübümüzün disiplin talimatı var. Buna aykırı davranan oyunculara yönetim gerekli cezayı verir. Olay şu anda yargıya intikal etmiş durumda. Eğer devamında bir şey çıkarsa, talimata göre ceza da verilir" yanıtını verdi.

Aybaba, Fernandes'i kadro dışı bırakıp bırakmayacağı sorusu üzerine de bitime 2 hafta kaldığını ve böyle bir düşüncesinin olmadığını söyledi.

Gençlerbirliği maçının hazırlıkları

Beşiktaş, Gençlerbirliği ile 11 Mayıs Cumartesi günü oynayacağı Spor Toto Süper Lig 33. hafta maçının hazırlıklarını sürdürdü.
Teknik direktör Samet Aybaba yönetiminde BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenmana kondisyon, istasyon ve pas çalışmalarıyla başlayan futbolcular daha sonra yarı sahada çift kale maç oynadı.
Antrenmana tedavilerine devam edilen İsmail Köybaşı, Uğur Boral, İbrahim Toraman, Fernandes ve Niang ile sağ ayak bileğinde burkulma olan Hasan Türk katılmadı. Almeida özel programı doğrultusunda bireysel çalışırken, Ersan Gülüm ve Gökhan Süzen takımla birlikte çalışmada yer aldı. Siyah-beyazlı futbolcuların, özellikle istasyon çalışmaları sırasında son derece neşeli oldukları görüldü.
Öte yandan Samet Aybaba antrenman sırasında saha kenarında bulunan torunu Dila'yı kucağına alarak bir süre sevdi. Çalışmayı izleyen bir grup öğrenci de antrenman sonrası futbolcular ve teknik heyetten imza alıp, fotoğraf çektirdi.
Beşiktaş, Gençlerbirliği maçının hazırlıklarını yarın saat 20.00'de yapacağı antrenmanla sürdürecek.

 
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 14:40

YORUM EKLE