TFF'ye net şekilde ilettik

Bakan Kılıç,''e-bilet ve kameralı kontrol sistemi uygulamaları bir daha ertelenmeyecek'' dedi.

TFF'ye net şekilde ilettik
ANKARA 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda dünya ve Avrupa şampiyonalarında dereceye giren işitme engelli sporcuları kabul eden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Bakan Kılıç, ''e-bilet ve kameralı kontrol sistemi uygulamaları''na ilişkin bir soruya karşılık, iki sistemin Türkiye'nin ''olmazsa olmazları'' arasında bulunduğunu vurguladı.

Kanuna göre bunun bir görev olduğunu ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) bunu mutlaka yerine getireceğini dile getiren Kılıç, sözlerine şöyle devam etti:

''Aksi takdirde statlarda güvenliği sağlamak mümkün değil. Kanunla statların güvenliği özel güvenlik birimlerine devredilirken, bu iki sistem olmazsa olmaz olarak ortaya kondu. Bu iki sistem olmadan özel güvenlik kontrollerinde mutlaka zaaflar çıkacaktır. Bu zaaflar da statlarda istenmeyen olayların çıkmasına neden olacaktır. Bunlar özel güvenlik sisteminin tamamlayıcısıdır. TFF yetiştiremediği için bir defaya mahsus erteleme yapıldı, ama kendilerine net bir şekilde ifade ettik. Bu konu bir daha ertelenmeyecek. Bu yüzden kış gelmeden hazırlıklarını yapmalarında büyük fayda görüyorum.''

-Kulüpler Yasası-

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ''Kulüpler Yasası'' çalışmalarına da değinerek, uluslararası ve Avrupa futbol federasyonları birliklerinin finansal fair-play konusunda ''olmazsa olmaz'' kaideleri bulunduğunu, bu kaideler yerine getirilmediği takdirde, Türkiye'deki kulüplerin mali açıdan uzun vadede yönetilebilir olmasının mümkün olmayacağını bildirdi.

-Statların yenilenmesi-

Suat Kılıç, ''Kentsel dönüşüm projesi kapsamında statlardaki yenileme çalışmalarındaki son durum nedir?'' sorusu üzerine de, şunları söyledi:
''Türkiye'deki statlar çok eski. Bugün Türkiye'de 19 ilimizde yeni stat yapabilecek ekonomik güçte ve istikrardayız. Bu yönde protokollerimizi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ve Maliye Bakanlığı ile imzaladık. Fakat işlerin daha hızlı yürümesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kanundan doğan yetkilerini zaman zaman kullanmamız gerekebilecek. Dolayısıyla atılacak adımlarda değişik kurumların ve bakanlıkların katkılarını alacağız.''


 

YORUM EKLE