Şok ayrılık

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sivasspor, teknik direktör Roberto Carlos ile yollarını ayırdı.

Şok ayrılık
Sivasspor üst üste gelen başarısız sonuçların ardından teknik direktör Roberto Carlos ile karşılıklı olarak anlaşarak yollarını ayırma kararı aldı.

Sivasspor'un dün Süper Lig'de İstanbul Başakşehir'e 2-0 yenilmesinin ardından akşam saatlerinde toplanan yönetim kurulu durum değerlendirmesi yaptı.

Bu sabah yeniden toplanan yönetim kurulu teknik direktör Roberto Carlos'un da katılımı ile bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda Sivasspor'un menfaatleri doğrultusunda karşılıklı olarak sözleşmenin feshedilmesi kararı çıktı.

Tarafların karşılıklı anlaşmasıyla Roberto Carlos ile Sivasspor'un yolları ayrıldı. Sivasspor'un hemen yeni teknik direktör arayışlarına başlayacağı ve bazı isimler ile temasa geçileceği öğrenildi.

Carlos, dün İstanbul Başakşehir maçından sonra yaptığı açıklamada şu aşamada ayrılmayı düşünmediğini, bu noktada yapılacak bir ayrılığın takıma ihanet olabileceğini söylemişti. Carlos'un bugün veya yarın kentten ayrılması bekleniyor.

Futbol tarihinin efsane futbolcuları arasında yer alan Roberto Carlos, antrenörlüğe 2012 yılında Rusya Ligi ekiplerinden Anzhi'de Hiddink'in yardımcılığını yaparak başlamıştı. Carlos, burada geçirdiği bir sezonun ardından Sivasspor'la anlaşmıştı. Brezilyalı hoca, 2013'ten bu yana Sivasspor'u çalıştırıyordu. 

Roberto Carlos'lu Sivasspor, geçen sezon Spor Toto Süper Lig'i 53 puanla 5. sırada bitirmişti.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 12:09

YORUM EKLE