Rekortmen yüzücüye fırtına engeli

Rekortmen yüzücü Sunaçoğlu, Çanakkale Boğazı'nı boydan boya yüzerek geçme denemesini, olumsuz hava şartları nedeniyle gerçekleştiremedi.

Rekortmen yüzücüye fırtına engeli
ÇANAKKALE

Cumhuriyet Bayramı ve meme kanserine dikkati çekmek için, Çanakkale Boğazı'nı boydan boya yüzerek geçmeye çalışan rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu'nun denemesi olumsuz hava şartları nedeniyle yarım kaldı.

Lapseki'nin Şekerkaya mevkisinden antrenörü eski milli yüzücü Serdar Sanrı ile denize giren Sunaçoğlu, kuvvetli lodos ve yağış nedeniyle Karacaören köyü yakınlarında karaya çıkmak zorunda kaldı.

''Kendi denizlerinde yüzdün mü de İsrail denizlerine geliyorsun?''

Alper Sunaçoğlu, ''Çanakkale Boğazı'nı tekrar yüzerek geçmeyi düşünüyor musun?'' sorusunu şöyle yanıtladı:

''Çanakkale Boğazı'nda yüzmek benim son Türk denizlerindeki yüzüşümdü. 2-3 yıl önce Gazze maratonum vardı. O zaman İsrail başkonsolosluğundan bana 'kendi denizlerinde yüzdün mü de İsrail denizlerine geliyorsun?' denmişti. Daha sonra Kıbrıs'a yüzmüştüm. Çanakkale Boğazı, benim son Türk denizini yüzmemdi. Önümüzdeki yıllarda yine yüzerek Gazze'ye gitmek istiyorum. Onun dışında meme kanseri konusunda bir farkındalık yaratmak için böyle bir etkinlik düzenlemek istemiştik. Amacımız buydu. İnşallah bu amacımıza ulaşmışızdır.''

YORUM EKLE