Podolski heyecanı tekrar başlıyo

Bu sezon 4. yıldızı takmak isteyen Galatasaray, Arsenal'in gözden çıkardığı Podolski için düğmeye basmaya hazırlanıyor. Aslan, ocak ayında 5 isimle yollarını ayırmayı ve bu sayede yaratacağı kaynakla da Alman yıldızı kiralamayı planlıyor.

Podolski heyecanı tekrar başlıyo
Sarı-Kırmızılılar’da İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak, Konyaspor karşılaşmasının ardından transferle ilgili çarpıcı açıklamalar yapmıştı.

Albayrak, “Takımın tam olarak hazır olmaması durumunda, transfer yapabiliriz. Tasarruflu davranmak zorundayız ve bir eksiğimiz varsa gerekeni yapacağız.

Ancak bu süreçte oynamayan futbolcularımızla da yollarımızı, devre arasında ayırabiliriz” mesajını vermişti. Maddi anlamda oldukça dikkatli bir politika izleyen Sarı- Kırmızılılar’ın, takıma katkı sağlayamayan Goran Pandev, Blerim Dzemaili ile birlikte A2 Takım’da çalışan Emmanuel Eboue, Yiğit Gökoğlan ve Engin Baytar’ı ocak ayında elden çıkarmayı planladığı öğrenildi. Bu sayede takıma kaliteli bir futbolcuyu katmak isteyen yönetimin de teknik direktör Hamza Hamzoğlu’nun da aklındaki isim, Arsenal’de gözden çıkarılan Lukas Podolski.
4 milyon 615 bin Euro!

Fatih Terim ve Roberto Mancini döneminde de çok istenen Alman futbolcu için sezon sonuna kadar kiralık formülünün düşünüldüğü öğrenildi. 4. yıldız için böyle bir hamle yapmayı kafasına koyan yönetim, Hamzaoğlu’nun da onay vermesi halinde, 5 isimle yollarını ayıracak.

Böylece o futbolculara verilmesi gereken yarım sezonluk ücretlerden de toplamda 4 milyon 615 bin Euro (13.218.283 TL) gibi bir rakamı kenara koyacak.

Hücumun her bölgesinde oynayabilen Podolski’yi satın alma opsiyonuyla kadroya katmak isteyen Sarı-Kırmızılılar, böylece Mayıs’taki yeni seçim öncesi yeni gelecek yönetime de, Podolski’yi bonservisiyle takımda tutma imkanı sunacak.
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 14:22

YORUM EKLE