Mourinho: Sıkıcı bir takımız

Chelsea teknik direktörü Jose Mourinho, Atletico Madrid'e elenmeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Mourinho: Sıkıcı bir takımız

 Portekizli teknik adam, "Bu tip bir takım ve oynadığımız futbol benim tercihim değil. Mecburiyetten ve ilk dört içerisinde kalarak Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için başka yolumuz yoktu. Hala bir puana ihtiyacımız var bunu gerçekleştirmek için. Elimdeki kadro seksi futbol oynayacak bir kadro değil. Bu karar tamamen bana ait bir karar. Tercih yapmam gerekiyordu. Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için oynadığımız futbolun sıkıcı olup olmaması önemli değildi. Puan almamız gerekiyordu." dedi.

Başarılı çalıştırıcı "United yarıştan erken koptu, Arsenal bence dördüncü olup sezonu kurtarır. Everton ve Spurs her zaman tehlikeli oldu. Son iki maçımıza bakın Liverpool ve Atletico ile oynadık. Kaç gol attı Liverpool santrforları. devamlı gol atan Diego Costa bize karşı sadece penaltıdan gol attı. Bu da defans olarak başarılı ve bizi istediğimiz yere götürecek bir stratejiyle oynadığımızı gösteriyor. Başka türlü futbolu elimdeki kadroyla oynayamazdım." ifadelerini kullandı. 

Seksi futbol oynamak için

Atletico Madrid maçında oyuncularının gol atmaları gerektiğini söyleyen Mourinho "Yedi gol pozisyonuna girip beşini gol atmanız lazım. İki veya üç gol yiyerek kazanabilirsiniz. Benim santrforlarım iyi futbolcular. Seneye bizimle olup olamayacaklarını bilemem. 10 numaram Oscar, kanat oyuncularım Schurrle ve Willian'ın daha fazla gol atmaları gerekiyordu." sözlerini sarf etti.

Ligi ilk dörtte bitirmek

Premier Lig ile ilgili ise "Şu anda ilk dört içerisindeyiz sadece ilk dörde girenlere kupa vermiyorlar.Eğer kendime ilk dörde girmeyi hedef olarak koyarsam büyük bir problemim var demektir." (Wenger'e gönderme) şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2014, 11:20

YORUM EKLE