Kanarya'nın Ozan Tufan teklifi !

Fenerbahçe'nin transferde ilk sıraya aldığı Ozan Tufan için yapacağı teklif belli oldu. Sarı-Lacivertliler, Bursaspor'a 3 milyon Euro ile Holmen, Serdar Kesimal ve Mehmet Topuz'dan ikisini vermeyi planlıyor.

Kanarya'nın Ozan Tufan teklifi !

Ara transfer döneminde yerli futbolculara yönelecek olan Fenerbahçe’nin listesinin ilk sırasında Ozan Tufan ve Muhammet Demir var.

Yönetim, öncelik verdiği Ozan için Bursaspor’a sunacağı teklifi büyük ölçüde belirledi.

Yeşil-Beyazlılar, genç yıldızı satmak istemediği için pazarlıkların çetin geçmesi bekleniyor. Sarı-Lacivertliler, transferde asıl harcamayı sezon sonu yapmak istediği için Ozan Tufan’a verilecek teklifte takas yöntemi de kullanılacak.

Fenerbahçe’nin 19 yaşındaki yıldız için para olarak en fazla 3 milyon Euro’ya (8.34 milyon TL) çıkması bekleniyor. Bunun yanı sıra, şu anda Bursaspor’da kiralık forma giyen Samuel Holmen’in yanı sıra Mehmet Topuz ve Serdar Kesimal’den birinin bonservisi, Yeşil-Beyazlılar’a teklif edilecek. Bursaspor’un talebine göre üç oyuncunun birden bu takıma verilmesi muhtemel.

Sarı-Lacivertliler, Ozan Tufan konusunda olumlu ya da olumsuz bir gelişme yaşandıktan sonra Muhammet’e yönelecek. Gaziantepspor’a teklif yapacak. Ancak teklifin nasıl olacağı henüz belirlenmedi.

Ozan Tufan ve Muhammet Demir’i yazarımız Tunç Kayacı’ya sorduk:

Tam isabet olur

İki genç oyuncu da çok yetenekli ve farklı özellikleri var. Ozan Tufan için söyleyecek fazla bir şey yok. 1 yılda kendisini inanılmaz geliştirdi, çok yol katetti. En büyük şansı Bursaspor’da Şenol Güneş, milli takımda ise Fatih Terim gibi iki tecrübeli teknik adamla çalışması. Özellikle milli takım, öz güvenini artırdı. Genç yaşına rağmen sahada sakin, ne yapacağını bilen ve kendine güvenen bir oyuncu profili çiziyor. Muhammet’e gelecek olursak. Allah ona bir forvette olması gereken her şeyi vermiş. Özellikleri bakımından kendisini Fatih Tekke’ye benzetiyorum. 22 yaşında olmasına rağmen lig tecrübesi fazla. En önemli eksiği, yaşadığı sakatlıklar nedeniyle sezonluk maç ortalamasının düşük olması. Dayanıklılığını artırabilirse, Fenerbahçe’ye beklenenden fazla katkı sağlayacaktır.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 20:19

YORUM EKLE